1.000 porcji gorącej i pożywnej zupy fasolowej przygotowały Stowarzyszenie “Dać  Szansę” i restauracja Polonia w Zaciszu na 100-lecie odzyskanie przez Polskę niepodległości. Do wspólnego posiłku zaproszono 12 listopada, wszystkich chętnych na ul. Kaliską.

Posiłek poprzedził koncert patriotyczny zorganizowany przez stowarzyszanie we wspomnianej restauracji. Rozpoczął się od odśpiewanej w pozycji na baczność  “Roty”. Potem były utwory patriotyczne i popularne.

Po nim stowarzyszenie zaprosiło na zupę, którą częstowano na zewnątrz. Pomimo listopada, pogoda temu sprzyjała. Zupą mógł się najeść do syta, każdy, kto przyszedł. Zachęcano obecne osoby, aby brały dokładkę.

Jak nam powiedziała prezes stowarzyszenia, jednoczy nas i wspólne śpiewanie, i wspólny posiłek. Akcja nawiązywała do tego, że “Dać Szansę” realizuje na naszym terenie program pomocy żywnościowej z Banku Żywności.

Aktualizacja

Zupę fasolową przygotowaną w ramach tej akcji stowarzyszenie rozdawało także 13 listopada w świetlicy ogródków działkowych przy ul. Bolimowskiej, gdzie wydawana jest żywność osobom potrzebującym pomocy, 

1 komentarz

  1. faktycznie chyba kiepskie te emerytury na starość będą skoro już takie kolejki Łowickich emerytów po zupę za 1,50 zł