Miasto Łowicz dawno wycofało się ze Związku Miejsko-Gminnego Bzura, zawiązanego na potrzeby budowy zakładu zagospodarowania odpadów, który ma być zlokalizowany w Piaskach Bankowych w gminie Bielawy, inne gminy naszego powiatu nadal są członkami związku.

Opuszczony plac budowy w Piaskach Bankowych. Stan na 22 września 2017 roku. Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz

I to one będą musiały się zmierzyć z efektami działań zarządu związku: firma Strabag, wybrana na wykonawcę budowy, opuściła Piaski Bankowe, co więcej: chce od związku 5 milionów złotych, czyli ok. 10% wynagrodzenia przewidzianego w umowie.

W najnowszym Nowym Łowiczaninie (oraz w Wieściach z Głowna i Strykowa), który już jest w sprzedaży, przytaczamy uzasadnienie, jakie przedstawia Strabag. Brzmi ono szokująco, zdaje się bowiem wskazywać na podstawowe zaniedbania ze strony inwestora.

Prezes zarządu związku odpiera zarzuty. Czy wiarygodnie? – ocenisz po przeczytaniu artykułu w naszym tygodniku.

Tagi:

2 komentarze

  1. Bo działalność PIS. Jeżeli działalność PIS ma tak wyglądać jak ulica Słowackiego gdzie mieszka Kosiorek, to wróżę sukcesów. Był asfalt. Zdarto asfalt posypano jakiś żwir. Codziennie przejeżdża tam ok. 100 samochodów w tym śmieciarki. Dziury że podwozie można urwać. Jeżeli PIS nie potrafi załatać dziur na swoim podwórku i katuje wszystkich okolicznych mieszkańców taką działalnością!!! Na tej ulicy terror mieszkańców i przybywających tam gości prowadzi komunistyczne ORMO. Pan Kosiorek popiera to ORMO i używa do ochrony ORMO łowickich niedouczonych funkcjonarjuszy Policji.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.