Dziś, 19 stycznia, w Gminnym Ośrodku Kultury w Domaniewicach rozpoczęły się dwudniowe przesłuchania XV Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Tegoroczna edycja cieszy się rekordową popularnością.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Do konkursu zgłosiło się aż 270 wykonawców, wśród których po raz pierwszy są również przedszkolaki. Festiwal od lat przyciąga solistów, duety i zespoły z całego regionu. Obok przedstawicieli powiatu łowickiego na scenie prezentują się również młodzi artyści z powiatów: zgierskiego, brzezińskiego, skierniewickiego, łęczyckiego i kutnowskiego.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Po dzisiejszych porannych przesłuchaniach najmłodszych uczestników konkursu, jury pod przewodnictwem Sylwii Strugińskiej-Wochowskiej ocenia występy uczniów starszych klas szkół podstawowych. Jutrzejsze przesłuchania, 20 stycznia, odbędą się według podobnego schematu: najpierw uczestnicy młodsi, czyli uczniowie klas I-III szkół podstawowych, a później najstarsi, czyli uczniowie klas gimnazjalnych, szkół średnich. W niedzielę, 21 stycznia, o godzinie 15., odbędzie się koncert laureatów festiwalu.

 

Komentowanie nie jest możliwe.