Synoptycy ostrzegali przed oblodzeniem na drogach i nie pomylili się. Szczególnie niebezpiecznym miejscem okazała się dzisiaj, 3 grudnia, droga z Nieborowa do krajowej „siedemdziesiątki” na krótkim odcinku za lasem, gdzie w bliskiej odległości i w podobnym czasie doszło do dwóch zdarzeń drogowych.

Między godziną 9 a 10, podróżująca Fiatem Panda na studia młoda mieszkanka gminy Bolimów straciła panowanie na pojazdem i uderzyła w przydrożne barierki. Kobieta nie ucierpiała. Zdarzenie okazało się na tyle niegroźne, że prawdopodobnie nie byłoby nawet potrzeby wzywania służb, gdyby nie późniejszy wypadek, w wyniku którego BMW dachowało w przydrożnym rowie. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że podróżowały nim 4 osoby z gminy Nieborów, zaś 2 z nich odniosły obrażenia.

Strażacy z OSP Nieborów ocenili, że w tym miejscu często dochodzi do wypadków, w wyniku których samochody lądują w rowach. Już wcześniej w gminie mówiło się o konieczności zamontowania barierek ochronnych po obu stronach tej drogi. Walczył o to m.in. były radny powiatowy Stanisław Olęcki.

Dodatkowym czynnikiem utrudniającym dzisiaj jazdę jest oblodzenie, przed którym ostrzegali synoptycy. Ponadto strażacy zwracają uwagę na różnicę temperatur na granicy lasu, gdzie szybciej powstaje gołoledź. 

Z powodu braku wolnej karetki, strażacy wyjechali też dzisiaj do pomocy osobie, która przewróciła się na ul. 3 Maja w Łowiczu i doznała urazu ręki.

5 komentarzy

  1. Rów jest potrzebny. Przyczyna tych zdarzeń jest oczywista nawet dla laika: chodzi o wyprofilowanie zjazdu na DK70 z drogi od Nieborowa tzn. jest zrobiony spadek. Inżynierom ruchu powinny też dać do myślenia czarne ślady hamowania na DK70 przed skrętem w prawo na Nieborów. Ewidentnie brakuje tam prawoskrętu, przez co strach skręcić w prawo.

  2. znowu zima zaskoczyła drogowców

  3. zimorodek

    Skoro synoptycy ostrzegali przed oblodzeniem na drogach to gdzie w tym czasie są służby drogowe??? Wiedząc jaka jest sytuacja na drogach powinny wyjechać piaskarki. Podobno Powiatowy Zarząd Dróg i Transportu w Łowiczu jest przygotowany na nadejście zimy i posiada w swoich zasobach około 750 ton mieszanki piaskowo-solnej. Czy zarządcy dróg nie powinni poczuwać się odpowiedzialni za takie sytuacje na drogach??

  4. Pomoc drogowa zajęcie niszowe – rowy muszą być .

  5. Po ten rów tam jest się pytam ? Bo nie wiem.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.