Organizatorzy Och! Film Festiwalu, podobnie jak rok temu, postanowili dawkować emocje związane z odsłanianiem festiwalowych kart. Poznaliśmy już zespoły, teraz czas na filmy.

Festiwal potrwa od 28 stycznia do 26 lutego. Szczegółowy program seansów zostanie opracowany przez pracowników ŁOK i opublikowany prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia. Tymczasem duża część tytułów filmów z festiwalowej ramówki została już ujawniona przez organizatorów na facebooku. – W części filmowej kino polskie i światowe: 13 tytułów na 26 seansach – mówił nam Maciej Malangiewicz, dyrektor ŁOK.

Ciekawie zapowiada się sekcja „Siedemnaście”  zeszłoroczna nowość – czyli pokazy filmowe w każdy festiwalowy czwartek o godz. 17, w tym roku pod hasłem – „Po co wolność?”. W tym zestawieniu pojawią się takie filmy, jak „Jarocin. Po co wolność”, o fenomenie Jarocina – niewielkiego miasteczka w Wielkopolsce, które stało się symbolem niezależności, buntu i wolności w czasach głębokiej komuny. Wszystko dzięki festiwalowi muzyki rockowej. W filmie samych siebie zgrają m.in. Jurek Owsiak, Krzysztof Skiba i Muniek Staszczyk. 

Kolejna propozycja w tym bloku też jest z Polski. „Kamper” to młode obiecujące kino, debiut reżyserski Łukasza Grzegorzka. Film porusza problem współczesnych trzydziestolatków, którym mimo wieku metrykalnego nie po drodze do dorosłości, co przekłada się też na ich związek. Kolejnym z filmów czwartkowej sekcji będzie francuski dramat biograficzny „Historia Marii” z 2014 roku, czyli opowieść o pobycie czternastoletniej, głuchoniemej Marie Heurtin w prowadzonym przez siostry zakonne specjalnym ośrodku. Pomiędzy nią a jedną z opiekunek zawiązuje się szczególna relacja. 

Wśród pozostałych filmów są: brytyjski dramat „Burn Burn Burn” z 2015 roku, komedia „Toni Erdmann” z 2016 roku oraz wyprodukowany w Korei Południowej, wielokrotnie doceniany, laureat nagrody specjalnej na festiwalu w Cannes, dramat „Służąca” z 2016 roku. 

Kolejne propozycje to: komedio-dramat „American Honey” z 2016 roku, „Soy Nero” o losach deportowanego Meksykanina, który postanawia nielegalnie wrócić do Stanów Zjednoczonych i komedio-dramat „Peterson”.

W ramówce są też „Ja, Daniel Blake”, kryminał „Aż do piekła” Davida Mackenzie i poruszający dramat „Lion. Droga do domu” Gartha Davisa, w którym zagubiony na ulicach Kalkuty, pięcioletni chłopiec, 25 lat później wyrusza na poszukiwanie utraconego domu i rodziny. W obsadzie m.in. Rooney Mara z „Dziewczyny z tatuażem”. 

W najnowszym numerze NŁ, podamy już najprawdopodobniej pełny program Och! FF.

15873147_657816251064991_3939963039488115871_n

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.