W Głownie i Strykowie rozpoczął się dziś finał projektu Szlachetna Paczka. W ten weekend paczki trafią do potrzebujących rodzin. Potrzeb było wiele, ale darczyńcy stanęli na wysokości zadania.

W Głownie magazyn Szlachetnej Paczki mieści się w Szkole Podstawowej nr 2. W korytarzu przy szatni stanęły dziś dziesiątki paczek. Oprócz artykułów pierwszej potrzeby: żywności, środków chemicznych, znalazły się także urządzenia AGD, a nawet rower. Wiele rodzin zgłosiło także potrzebę zakupu opału. Zostanie on oczywiście przywieziony w najbliższym czasie.

Głowieński region zajmuje się terenem miasta i gminy Głowno oraz gminy Dmosin. Łącznie pomoc trafi do 21 rodzin i osób samotnych. W projekt zaangażowała się dziesiątka wolontariuszy na czele z liderką Klaudią Lenarczyk.

Finał w Strykowie, jak co roku odbywa się w siedzibie OSP. W tym roku pomocą objętych jest osiem rodzin i osób samotnych, z czego jedna pochodzi z innej gminy. Sztab regionu liczy pięć osób. Liderem jest Piotr Ślęzak. Pomagają także strażacy.

Na uroczystym podsumowaniu w Strykowie pojawił się dziś starosta zgierski Bogdan Jarota. Miłej uroczystości towarzyszyła konsumpcja okolicznościowego tortu. Z kolei najmłodszych odwiedził św. Mikołaj.

Szeroko o akcjach, zarówno w Głownie, jak i w Strykowie, napiszemy w najbliższym numerze Wieści.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.