Szkoły w Zduńskiej Dąbrowie, Łowiczu i Bratoszewicach mogą być zadowolone. W finale Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie w Rolnictwie, który rozegrano 22 listopada w bratoszewickim ŁODR, trzeci był Paweł Kozłowski z ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie, zaś Przemysław Pełka z ZSP nr 2 w Łowiczu oraz Radosław Radzikowski z ZS Nr 2 w Bratoszewicach zostali wyróżnieni.

To była już ósma edycja konkursu, w którym udział biorą szkoły z całego województwa.  – Muszę przyznać, że konkurs nie należy do najłatwiejszych, bo BHP to dość ogólne pojęcie.

Pytania nie dotyczyły tylko rolnictwa, ale również leśnictwa czy nawet przepisów prawa. Żeby móc na nie odpowiedzieć potrzebna była wiedza praktyczna, bo niestety wszystkiego nie da się nauczyć. Nie obyło się jednak bez przebrnięcia przez przepisy, na przykład z zakresu ubezpieczeń, tutaj trzeba było sięgnąć do ustaw. I właśnie najtrudniejsze pytanie, jakie zadano w rundzie ustnej dotyczyło tej problematyki. Wszystkim sprawiło to sporo kłopotów – powiedział nam Paweł Kozłowski.

Zdobywca wyróżnienia, Radosław Radzikowski, uczeń drugiej klasy technikum rolniczego w ZS Nr 1 w Bratoszewicach swój pierwszy start w konkursie traktuje jako jedno z tych doświadczeń, które mogą przydać się w codziennym życiu.

– Ogólnie chodzi przecież o to, aby wiedzieć jak unikać wypadków w gospodarstwie, a to bardzo cenna wiedza. Co prawda zapomniałem pod jakim kątem powinna być ustawiona drabina i na jaką długość może wystawać, ale i tak uważam, że jak na pierwszy raz, poszło mi nie najgorzej – mówi Radosław Radzikowski.

Głównymi organizatorami ósmej już edycji konkursu byli: Oddział Regionalny KRUS w Łodzi, ŁODR w Bratoszewicach oraz łódzki Oddział PIP. Dodatkowo konkurs miał wielu innych współorganizatorów, dzięki czemu uczestnicy i laureaci finału zostali obsypani drobnymi oraz bardziej cennymi upominkami, wśród których znalazły się sprzęt grający, czy aparaty fotograficzne.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.