Mateusz Dałek, maturzysta technikum rolniczego ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie, jest jedynym przedstawicielem naszego regionu, który dostał się do złotej dziesiątki dzisiejszego finału Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Ekologii i Ochronie Środowiska, który odbył się w ŁODR Bratoszewice.

Na trzydziestu 30 najlepszych reprezentantów oddziałów ŁODR w Kościerzynie, Piotrkowie Trybunalskim i Bratoszewicach, którzy zakwalifikowali się do  finału, w ogólnej klasyfikacji Mateusz Dałek zajął czwarte miejsce.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

– Czuję niedosyt, mogło być lepiej. Niestety połączenie przygotowań do matury z przygotowaniami do olimpiady nie przyniosły w tym drugim przypadku oczekiwanego efektu. Nie zmienia to jednak faktu, że ogólnie interesując się rolnictwem, ekologię nadal uważam za ciekawe zagadnienie – powiedział nam Mateusz Dałek. Po maturze Mateusz planuje studia w Bydgoszczy lub w Warszawie. Dzięki udanemu startowi w innym konkursie indeks Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy ma już ma w kieszeni. O miejsce na SGGW musiałby powalczyć. Do finału tegorocznej olimpiady ze szkoły w Zduńskiej Dąbrowie zakwalifikowało się łącznie trzech uczniów. Oprócz Mateusz Dałka był to również Damian Siekierski oraz Jakub Olszewski.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Dzisiejszy finał olimpiady składał się zarówno z testu, jak i rundy pytań ustnych. Oceny dokonała komisja pod kierownictwem dyrektora ŁODR w Bratoszewicach Tadeusza Morawskiego. Najlepsza pucharowa trójka to: pierwsze miejsce  -Kamil Gniatkowski, rolnik z gminy Kodrąb (powiat radomszczański), drugie miejsce  – Elżbieta Olczyk, rolnik z gminy Jeżów, a  trzecie miejsce  –  Bartłomiej Leśnik, uczeń Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie. 

Więcej na temat finału olimpiady w jednym z najbliższych papierowych wydań WG i NŁ. 

Komentowanie nie jest możliwe.