Grupa najwierniejszych miłośników kina i innych wydarzeń tegorocznego Och! Film Festiwalu spotkała się dzisiaj, 16 marca, wieczorem w klubie Hop Kultura, na spotkaniu podsumowującym festiwal.

Prowadził je Mateusz Rudak z Łowickiego Ośrodka Kultury (i DKF “Bez nazwy”), opowiadając w luźnej formie o kulisach festiwalu. Zaprezentował też kilka krótkich filmików dokumentujących to wydarzenie, a także trailery filmów marcowej odsłony DKF, która zbliża się wielkimi krokami. Wręczył nagrody zwycięzcom plebiscytu, w którym widzowie wybierali najciekawszy ich zdaniem film, koncert i wydarzenie towarzyszące zakończonego festiwalu.

Uczestnicy spotkania,a wśród nich także grupa młodzieży współpracująca przy organizacji festiwalu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i propozycjami na przyszłość. Wspólnie z prowadzącym zastanawiali się nad tym, co można zrobić, aby duże zainteresowanie festiwalem przełożyło się także na frekwencję comiesięcznych seansów DKF.

Pomysłodawca dzisiejszego finisażu – Rafał Łopusiński – mówił też o wciąż rozwijającej się współpracy ŁOK i kina Fenix z prowadzoną przez niego Hop Kulturą (i Browarem Bednary). Przypomnijmy, że klub dzierżawiący lokal od ŁOK został otwarty w tym roku, równolegle z rozpoczęciem festiwalu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.