Stowarzyszenie Łowickie.pl organizuje w najbliższą niedzielę, 22 września „Folk Night Party” na polanie w Lesie Miejskim. Impreza rozpocznie się o godzinie 15.00, zakończy o 18.00. Mogą w niej wziąć udział pełnoletni mieszkańcy Łowicza i powiatu, którym folklor jest bliski.

Tak wyglądały pierwsze zajęcia w ramach projektu, zorganizowane 3 lipca w Studiu Rampa.

„Folk Night Party” to zabawa podsumowująca wakacyjny projekt „Potańcujmy sobie. Warsztaty tańca ludowego dla mieszkańców powiatu łowickiego”. W ramach tego projektu 20 osób przez 10 tygodni spotykało się na dwugodzinnych zajęciach tańca ludowego prowadzonych przez Stanisława Wróbla – choreografa, kierownika Zespołu Boczki Chełmońskie. Podczas warsztatów uczono się kroków: oberka, polki, kujawiaka, klapoka i mazura.

Łowickie.pl na realizację projektu pozyskało dofinansowanie w ramach II otwartego konkursu ofert z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2019 roku, który został ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Prezes Łowickie.pl Katarzyna Skierska-Pięta zapowiada, przyjemnie spędzony czas przy muzyce granej przez kapelę Szymona z Zielkowic i przy grillu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.