Życie dawnego Głowna pokazane na setkach zdjęć można od dziś oglądać na wystawie otwartej w Zespole Szkół Licealno-Gimnazjalnych.

W ZSL-G w Głownie 17 października uroczyście otwarto wystawę pt. “Fotograficzna podróż ulicami Głowna. Zatrzymane w kadrze”, współorganizowaną przez szkołę ze Stowarzyszeniem “Senior” z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pokazano na niej ponad 500 fotografii, dokumentujących życie miasta i jego mieszkańców na przestrzeni wieku, zgromadzonych dzięki zaangażowaniu głownian.

Fragment ekspozycji. Fot. EWR

Pogrupowane tematycznie zdjęcia wyeksponowano na korytarzu, a w jednej z sal umieszczono oryginalne pamiątki z okresu dwudziestolecia międzywojennego w Głownie.

Fot. EWR

Podczas otwarcia wystawy dyrektor szkoły Anna Lewandowska wręczyła imienne podziękowania tym, którzy przekazali na nią swoje zdjęcia i inne archiwalia.

Oni pomogli stworzyć tę wystawę.

Wystawę można oglądać w każdą środę po południu, w godz. 15.00 -18.00, do 21 listopada włącznie. Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny z ZSLG (tel. 42 719-07-80).

Obszerną relację z otwarcia wystawy zamieścimy w gazetowym wydaniu Wieści. 

 

2 komentarze

  1. nie w tym rejonie tylko na Osinach? ? A co w takim razie zrobił dla miasta i mieszkańców na Osinach gdzie o dziwo stara się o mandat na kolejną kadencję ?? Polski lud to jednak głupi…

  2. Hahaha ? przetarg na budowę ul. Nałkowskiej ? Czyżby mieszkał tam jakiś radny??? ? który jest radnym ale

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.