Zdzisław Kryściak, przewodnik PTTK i popularyzator wiedzy o regionie,  odebrał tytuł honorowy Łowiczanina Roku 2016. Stało się to podczas uroczystej gali w kinie Fenix dziś, 7 stycznia. 

Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz
Łowiczani Roku 2016 Zdzisław Kryściak. Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz

O tym, jak wielką sympatią cieszy się w łowickim środowisku ów prezes łowickiego koła przewodników PTTK świadczy fakt, że na sali kinowej nie wystarczyło miejsc siedzących dla wszystkich, którzy chcieli być ze Zdzisławem Kryściakiem w tej ważnej chwili. Konieczne okazało się dostawienie krzeseł wzdłuż ścian.

Z Łowiczaninem Roku 2016 galę tytułową przeżywali m.in. samorządowcy, liczni członkowie kapituły tytułu, czyli osoby odznaczone nim w minionych latach. Byli z nimi jego bliscy, znajomi z pracy zawodowej w służbie więziennej oraz z PTTK (jedni i drudzy rozpoznawalni na sali po mundurach i uniformach), przyjaciele, koledzy…

Galę poprowadził reporter “Nowego Łowiczanina” Tomasz Matusiak, a werdykt kapituły ogłosił redaktor naczelny Wojciech Waligórski. O laureacie tytułu mówili m.in.: Eligiusz Pietrucha, Maciej Malangiewicz, Krzysztof Sznicer. Na scenie wystąpiła dla niego grupa wokalno-taneczna Roma działająca przy Zespole Szkół Nr 3 w Łowiczu – placówce, którą przed laty (pod inną nazwą) ukończył Zdzisław Kryściak.   

Obszerną relację z gali zamieścimy w gazetowym wydaniu “Nowego Łowiczanina”, a teraz zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Komentowanie nie jest możliwe.