Z prośbą do gmin z powiatu łowickiego o dofinansowanie budowy Domu Pogodnej Starości w Łowiczu zwrócił się prezes fundacji Czyń Dobro im. Jana Pawła II w Łowiczu – Wojciech Urbanek. Budowa Domu Pogodnej Starości przy kościele parafialnym na Bratkowicach trwa od 2007 r. Do tej pory pieniądze pochodziły głównie od sponsorów oraz darczyńców. Na rzecz budowy kwestowano m.in. w USA oraz w Australii. Znaczna część pieniędzy pochodzi z odpisów jednego procenta podatku dochodowego.

 

Teraz Urbanek postanowił zwrócić się o pomoc do lokalnych władz. Pismo dotyczące dofinansowania otrzymał m.in. wójt gminy Domaniewice Paweł Kwiatkowski. On sam, jak i radni dość sceptycznie odnieśli się do tego wniosku. Kwiatkowski twierdzi, że przy skromnym budżecie i wydatkach, jakie czekają gminę, taka pomoc będzie  raczej niemożliwa. Podobnego zdania jest wójt gminy Kiernozia Zenon Kaźmierczak, z tym że prowadził on rozmowy jesienią z prezesem fundacji, a do tej pory oficjalne pismo nie wpłynęło do gminy.

 

Innego zdania jest wójt gminy Nieborów Andrzej Werle. Jest przekonany, że budowa Domu Pogodnej Starości jest dobrą inwestycją i że gminy powinny pomóc. – Jesteśmy zainteresowani pomocą, pieniądze znalazłyby się, ale póki co nie zostały określone zasady, na jakich chętne gminy mogłyby wspierać budowę  – wyjaśnia wójt.  Dodaje, że budowa ma trwać około 4 – 5 lat i w tym czasie być może zostanie dofinansowana przez gminę.

 

Burmistrz Łowicza Krzysztof Kaliński również wyraża się pozytywnie o inicjatywie podjętej przez Wojciecha Urbanka i zaangażowanego w projekt ks. Wiesława Wronkę. – Były prowadzone rozmowy, sprawa jest otwarta i niewykluczone, że wspomożemy budowę – deklaruje burmistrz.

(am)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.