Znani są już uczniowie zakwalifikowani do ogólnopolskiego finału konkursu „Wszczep sobie zdrowie”. Wśród nich jest reprezentantka II LO im. Mikołaja Kopernika, uczennica klasy IIc, Gabriela Anyszewska.

fot. II LO w Łowiczu

Konkurs organizowany jest przez Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach wraz ze
Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach oraz Polskim Towarzystwem Paratyzologicznym. Dotyczy zagadnień związanych z fizjologią i anatomią człowieka, rozwijaniem i pogłębieniem wiedzy na temat chorób zakaźnych, cywilizacyjnych i społecznych oraz podniesienie świadomości i wiedzy u młodzieży na temat szczepień ochronnych.

fot. II LO w Łowiczu

Jeśli będzie to możliwe, finał odbędzie się w Katowicach, będzie podzielony na część pisemną (test) oraz doświadczalną. Tytuł laureata ma otrzymać tylko 5 uczestników.

Nauczycielka biologii i opiekunka w przygotowaniach do tego konkursu, Kamila Stępień, podkreśla, że Gabriela jest wyróżniającą się uczennicą, która bierze udział i odnosi sukcesy w licznych konkursach szkolnych i pozaszkolnych, a poza wiedzą przyrodniczą posiada duże zdolności lingwistyczne. Chętnie angażuje się też w życie szkoły, aktywnie działa w Samorządzie Uczniowskim, zespole promocyjnym, m.in. jest autorką większości grafik promujących II LO.

Dlatego też nieraz pisaliśmy o Gabrieli na łamach Nowego Łowiczanina czy portalu lowiczanin.info, np. kiedy w grudniu 2018 roku zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie NBP czy w 2019 czy w ubiegłym roku, kiedy była w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.