W sobotę, 11 stycznia, w pałacu w Nieborowie, miała miejsce uroczystość wręczenia tytułu Łowiczanina Roku 2019 twórczyni firmy Folkstar Marcie Wróbel. To ona stworzyła rozpoznawalną nie tylko w Polsce firmę, która oferuje produkty codziennego użytku z motywami inspirowanymi sztuką ludową. Folkstar Marty Wróbel od 10 lat obecny jest na rynku z coraz większym sukcesem.

Kapituła tytułu Łowiczanina Roku doceniła sukces stworzonej przez nią firmy, która staje się numerem jeden na rynku, jeśli chodzi o twórcze wykorzystanie elementów ludowości – nie tylko łowickiej – we wzornictwie przedmiotów codziennego użytku. Jej firma, z siedzibą w Łowiczu, jest coraz bardziej rozpoznawalna w kraju, sklepy Folkstaru spotykamy w największych polskich metropoliach, szczególnie tych, do których trafiają turyści.

Historia Folkstaru splata się z historią osobistą Marty Wróbel, łowiczanki, której wartość rodzimej tradycji uświadomił wyjazd zagranicę.

Zachęcamy do posłuchania opowieści Marty Wróbel o tym jak powstawała firma i o tym, co jest dla Niej ważne!

Uzasadnienie przyznania tytułu odczytał redaktor naczelny Nowego Łowiczanina Wojciech Waligórski (transmitowaliśmy je live na naszym profilu na Facebooku, zapis transmisji na dole strony). W uroczystości udział wzięli członkowie kapituły tytułu Łowiczanina Roku – laureaci poprzednich edycji, zaproszeni goście w tym władze powiatu ze starostą Marcinem Kosiorkiem, a także przyjaciele oraz delegacja firmy Folkstar.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej i filmowej. Więcej w najbliższym Nowym Łowiczaninie.

Obszernie o Marcie Wróbel oraz firmie Folkstar można przeczytać w wydaniu cyfrowym Nowego Łowiczanina:

https://lowiczanin.embuk.eu/publikacja/849/e-wydanie/3115,1-stycznia-2020/3414,nowy-lowiczanin-nr-12020/95421,z-zachwytu-nad-sztuka-ludowa.html

oraz tutaj:

Z zachwytu nad sztuką ludową

9 komentarzy

 1. “Łowiczanin” to rzeczownik rodzaju męskiego; Pani Marta to samiec?

 2. Wszystko poza granicami . A co? Nie widać, nie słychać . Co wolno Wojewodzie to nie tobie …..

 3. nie chce się przyczepiać
  ale czemu Łowiczanin Roku jest w Nieborowie…
  może Nieborowianin Roku…
  czy w Łowiczu nie mamy godnych pomieszczeń na uhonorowanie zacnego mieszkańca ….

  • Wszystko co cenne wąsaty sprzedał …w Łwiczu tylko blaszane sklepy, xardzewiałe mosty. brak wiaduktów i tuneli , najgorszy basen w województwie PRL na osir i szatnia w kontenerach w Pelikanie

   • Panowie, głupstwa praeivie

    • może i sprzedał
     ale przecież wszystko jest w Łowiczu bo nawet jeśli jest sprzedane (?) to z miasta nie zostały budynki wywiezione….
     można było zrobić to w sali radzieckiej albo w muzeum, albo w łoku
     bo są w Łowiczu

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.