Firma SIME Polska uruchomiła sieć gazową poprowadzoną do gminy Łyszkowice. Oficjalne zapalenie gazowego znicza miało miejsce dzisiaj, 10 października, na terenie GOKiS w Łyszkowicach.

fot. Tomasz Matusiak
fot. Tomasz Matusiak

Znicz, ustawiony w pobliżu altany, zapalali wójt Adam Ruta oraz prezes zarządu SIME Polska Roberto Bonaventura, natomiast poświęcenia dokonał proboszcz parafii w Łyszkowicach ks. Jerzy Modelewski, któremu asystowali wicestarosta łowicki Grzegorz Bogucki i dyrektor GOKiS Monika Wawrzyn.
Wcześniej, w budynku GOKiS, inwestycja została szeroko omówiona. Głos zabierali m.in. wiceprezes firmy Emanuele Seghezzi, jej dyrektor zarządzający Jerzy Trzciński, a także reprezentujący ambasadę włoską w Polsce radca Roberto Neccia i przedstawiciele samorządów, na których prowadzona była inwestycja.

Połączenie gazociągu z Łyszkowicami zostało dopiero uruchomione. Klienci już mogą pobierać gaz. Od zainteresowania mieszkańców będzie zależało to, jak i dokąd zostaną poprowadzone lokalne nitki gazociągu.

17 komentarzy

  1. A woda swięcona eSBekowi dziur nie wypaliła ?

  2. Przez to, że informacja jest bardzo skąpa – internauci zadają głupie pytania. Prawdopodobnie gaz został pociągnięty na zlecenie firmy farmaceutycznej (chyba japońskiej), która przed laty swojsko brzmiała: Łowickie Zakłady Farmaceutyczne. Dobrze byłoby aby lokalni dziennikarze dowiedzieli się – z jakiego powodu włoska firma pociągnęła własny gazociąg z Rawy Maz.? Czyżby to było bardziej opłacalne niż podłączyć się do polskich istniejących gazociągów w Skierniewicach czy Łowiczu?

  3. Gaz się przyda aby instalacja szybko rozeszła się po wioskach.Jeszcze przydałaby się kanalizacja.

  4. Widzę tu niedoszłych kandydatów jak spamują, tą metodą nie wygracie i przydało by się tu wam kropidło.

  5. tajemnica wiary - złoto i dolary

    Ciekawe ile za pokropek?

  6. A jaki w tej inwestycji ma udział Ruta? (podpalił znicz ?)

  7. Jakiś interesik za tym stoi .Czas pokaże jaki.

  8. Ciekawe , kto ile na tym interesie FIGAzgazem zarobił, a komu przyjdzie zaciągnięte długi spłacać?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.