Mazowiecka Wyższa Szkoła Humanistyczno-Pedagogiczna w Łowiczu w czerwcu 2015 roku połączyła się ze Staropolską Szkołą Wyższą w Kielcach. Od tego momentu łowicka uczelnia przestała formalnie istnieć, ale „Staropolska” jest jej prawnym następcą.

Mimo to dokumenty po MWSH-P pozostały w Łowiczu, pod kluczem. Nikt nie ma do nich dostępu. Jak to możliwe?

– W Łowiczu nie ma już nikogo, kto mógłby się zająć skatalogowaniem dokumentów w taki sposób jak oczekiwała tego „Staropolska”. Potrzebnych by było kilka przygotowanych do tego osób i trudno powiedzieć, ile zajęłoby to im czasu – powiedział nam były pracownik naukowy „Mazowieckiej”. Przedstawiciele St.S.W. winą za zaistniałą sytuację obarczają stronę „łowicką”.

Jakie argumenty padają po obu stronach, czy i kiedy problem uda się rozwiązać – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

9 komentarzy

  1. Niech te dokumenty znikną bo jak wyjdzie na jaw poziom kształcenia w tej popierdułce to trzeba będzie wielu magistrom zabrać dyplomy

  2. Michał Kazimierz Gajzler

    Czy do biblioteki MWSHP także nie ma dostępu? Poszukiwałem rok temu księgozbioru MOBN (Mazowiecki Ośrodek Badań Naukowych), którego – co najmniej część – miała przejąć MWSHP. Zwracałem się do tej nowej szkoły, ale do dziś nie dostałem odpowiedzi. Szkoda, bo interesuje mnie czy księgozbiór MOBN jest obecnie w tej szkole w Łowiczu, czy w Kielcach, czy może gdzie indziej.

    [MWSHP to teraz Wydział Zamiejscowy w Łowiczu Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach. Wydział ten mieści się na ul. Blich 10 (poprzedni adres: Warszawska 9A), osoba do kontaktu: dr Joanna Telus.]

  3. Gdzie znajduje się Staropolska uczelnia? Pierwsze słyszę