Do naszej redakcji napływa wiele pytań dotyczących tego, w jakich gminach lub miejscowościach poeiatu łowickiego mieszkają osoby, u których stwierdzono zarażenie koronawirusem. Nie jesteśmy w stanie drogą oficjalną tego potwierdzić.

fot. freepik.pl

Na pewno wiemy, że koronawirusa stwierdzono u trzyosobowej rodziny z Łowicza – ponieważ osobiście się z nami skontaktowali i potwierdzili to. Przebywają obecnie w izolacji w swoim mieszkaniu, czują się dobrze, od 14 marca byli poddani kwarantannie, której sumiennie przestrzegają. 

Na facebookowym fanpage “Informacje z terenu gminy Łyszkowice” ktoś napisał, że w Łyszkowicach są dwie osoby zarażone koronawirusem.  Zapytaliśmy o to wójta gminy Łyszkowice Adama Rutę. Wyjaśnił, że nie jest to profil oficjalny Urzędu Gminy i on nie odpowiada za to, co jest na nim zamieszczane. 

Pytany o to, czy ma wiedzę o przypadkach na terenie gminy, dyplomatycznie odpowiedział, że nie potwierdza i nie zaprzecza, dodając – że jak wiadomo – sytuacja jest dynamiczna. 

9 komentarzy

 1. ASKSIĘŻAK

  Do Borysa. Przeczytaj sobie kilka artykułów w internecie, które wyprowadzą Cię z błędu. Dla przykładu: mały cytat jednego z nich, z wczorajszego dnia: “Każdemu pacjentowi, który ma choć jeden objaw – gorączkę, kaszel lub duszności, a u którego wykluczyliśmy grypę, powinniśmy wykonać test na koronawirusa. Wciąż nie możemy tego robić – mówi dr Artur Drobniak, zastępca sekretarza Naczelnej Rady Lekarskiej. Dziś lekarze wysłali w tej sprawie kolejne – ostrzejsze – pismo do Jarosława Pinkasa, Głównego Inspektora Sanitarnego. Pierwsze, sprzed kilku dni, pozostało bez odpowiedzi.”

 2. ASKSIĘŻAK

  Przesadne “oszczędzanie” władz na testach (być może w Polsce było lub jest ich za mało albo jest za mało laboratoriów do sprawdzania testów) oraz jakieś bzdurne “ukrywanie osób zarażonych koronawirusem” – to tylko dwa z wielu grzechów i błędów różnych przedstawicieli władz rządowych i samorządowych w obecnym okresie.

  • Oszczędzanie na testach?
   A widzisz sytuację w innych krajach?
   Jak jesteś tak mądry, to sam zasponsoruj te testy, one nie rosną na drzewach, osób które je wykonują i analizują też jest ograniczona ilość.
   Co ma do tego wladza?
   Czy oni się tego spodziewali?
   Czy ty lepiej byś to ogarnął?
   Zanim napiszesz pomyśl..
   Najprościej siedzieć na tyłku i szukać winnych

   • Trolle tego nie ogarniają, wiedzą swoje.

   • PiS = obłuda

    Przecież rząd Morawieckiego widział co dzieje się w Chinach, tak? Mógł się przygotować? Zresztą, sam Morawiecki ostatnio w tv mówił, że “przygotowali się od kilku miesięcy” (co oczywiście jest KŁAMSTWEM!)

 3. zgubione klucze do odbioru w łowiczu 729 277 200

 4. “Na facebookowym fanpage “Informacje z terenu gminy Łyszkowice” ktoś napisał, że w Łyszkowicach są dwie osoby zarażone koronawirusem.” – nie ktoś napisał, ale prowadzący ten profil i to jest łatwe do sprawdzenia, zwłaszcza dla takich rzetelnych, wiedzących wszystko z pewnych źródeł, dziennikarzy. Nieprawdaż? 😉

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.