Na biurko starosty łowickiego trafiło dziś 1 sierpnia pismo z Urzędu Miejskiego w Łowiczu, proszące o zajęcie stanowiska w sprawie wniosku o zamykania na noc (22. – 6.)parkingu za ratuszem od strony ul. Starorzecze. Autorami wniosku są anonimowe osoby mieszkające w sąsiedztwie parkingu.

Parking przy ul.Starorzecze w Łowiczu za dnia. fot. tb

Sprawa była dyskutowana na ostatniej sesji Rady Miejskiej 25 lipca, gdy omawiano anonimową skargę na burmistrza Krzysztofa Kalińskiego wystosowaną do wojewody łódzkiego w sprawie braku działań zmierzających do ukrócenia nocnych spotkań zmotoryzowanej młodzieży i uciążliwości z tym związanych.

Choć autorzy pomysłu jak i skargi się nie podpisali, to jak powiedział nam Naczelnik Wydziału Spraw Komunalnych Paweł Gawroński, zgodnie z deklaracją burmistrza złożoną na sesji, ratusz postanowił sprawdzić co myśli o nim starostwo i działająca przy nim Komisja ds. Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. W komisji tej są przedstawiciele miasta, powiatu, zarządu dróg powiatowych jak i policji, czyli instytucji odpowiedzialnych są za bezpieczeństwo na drogach i organizację ruchu.

Popularna wśród młodzieży „giełda” powinna być na noc zamknięta?

Loading ... Loading ...

Gawroński powiedział nam, że stanowisko miasta pozostaje takie jak wyraził to na sesji burmistrz Łowicza – że zamknięcie parkingu nie przyczyni się do rozwiązania problemu, ale go jeszcze powiększy. Młodzi ludzie przeniosą się bowiem w nowe miejsce, gdzie ich obecność wywoła nowe kłopoty. Zaznaczył, że parking posiada monitoring wizyjny założony na budynku Urzędu Miejskiego na prośbę policji – więc tutaj sytuacja jest chociaż pod częściową kontrolą.

O tym co dzieje się na parkingu wieczorami pisaliśmy np. tu:

Na parkingu za ratuszem posypały się mandaty – film policji

Parking za ratuszem obserwują na monitorach policjanci

24 komentarze

 1. A jak dzwony z katedry napier…lają o 6.30 rano to jest ok ? A ludzie mieszkają na starym rynku i chcą spac do 8 !!!

 2. Niech na stary rynek i okolice wjeżdżają tylko wieżacy i tylko w niedziele pod warunkiem ze beda mieli zaświadczenie ze tydzień wcześniej byli na mszy i sie spowiadali

 3. Wszyscy są tak bardzo za zamknięciem parkingu, opłatami, szlabanami, mandatami. Przykre jednak jest to że nikt nie pomyśli o młodzieży, że przydałoby się w tym zapyziałym, zabitym dechami mieście jakieś miejsce nawet na obrzeżach, żeby młodzież mogła się spotykać i spędzać razem czas. Jak narazie to miasto myśli tylko o jak największej ilości supermarketów i nie robi nic, aby tych młodych ludzi, w których jest nadzieja dla lepszej przyszłości Lowicza zatrzymać 🙂 Ktoś wspomniał o narkotestach i mandatach za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych i hałas, tylko pytanie na jak długo mandat poskutkuje 🙂 może burmistrz i radni powinni pomyśleć nad projektem, który zmieni coś w naszym mieście na lepsze co będzie chciało zatrzymać młodych ludzi i dać im więcej wszelkich możliwości, bo jak tak dalej będą rządzić to Łowicz będzie dalej miastem emerytów i rencistów 🙂

 4. Burmistrz i policja nic nie zrobili z burdelem pana P.(o ile można go tak nazwać) w Ciemnej,mimo tylu skarg na zachowanie jego wyuzdanych prostytutek i mimo tego,że czerpanie zysków z prostytucji jest karalne,jeszcze powiększył działalność,a wy poczucie,że z parkingiem zrobi porządek?

 5. He,he dobre, dodre…anonimowe osoby, czarnym przeszkadza, asługa burmistrz wykona zadanie. Tak jak im przeszkadzał ruch między katedrą, a ich skromniutkim pałacem.

  • Racja – księża lubią spokój :-D.
   A tak na marginesie – postawić na wjeździe na parking budkę i niech cieć siedzi i od godziny 20 pobiera opłaty za wjazd :-). Taki zwykły Włodek czy inny Zdzisiek i tak już z Grażynką nic nie robią w nocy więc chociaż chłopina sobie dorobić :-P.

 6. Jack Black

  Zgodnie z życzeniem anonima… Zapraszam amatorów nocnej giełdy na ulicę cichą, co by i pan burmistrz poczuł ten klimat. A i może nazwę ulicy zmieni, na np. Głośna

 7. Oj tam,przecie są wakacje!

 8. Zamknijcie parking i postawcie kosciol.

 9. Jack Black

  Przenieśmy giełdę na ulicę cichą… Bo tam jest zdecydowanie za cicho…

 10. W Łowiczu mało jest miejsc gdzie są młodzieżowe zloty. Są Błonie ale parking jest ustawiony liniowo więc ciezko jest się spotykać. Jeżeli zamkną ratusz to przeniosą się na premium park. Jak nie na premium park to na biedronka na Katarzynow. Jak nie tam to na parking Kaufland. Zawsze będzie źle i zawsze będzie niedobrze. A starsi ludzie narzekali, narzekają i będą narzekać także zawsze będzie dla nich ” problem”

 11. Tak, najlepeij w******ć tę młodzież poza miasto tylko starym ludziom róbta dobrze to napewno będzie dobrze w tej wsi ! Tyle w temacie !

 12. Anonimowi sąsiedzi? Za wysokim murem. Młodzież przeniesie się niedługo do Premium Park, kiedy powstanie McDonald i anonimowy sąsiad zaśnie spokojnie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.