Uczniowie szkół gimnazjalnych są już po drugim dniu egzaminów. Dziś, 20 kwietnia, mierzyli się z przedmiotami ścisłymi.

O godzinie 9.00 gimnazjaliści rozpoczęli zmagania z przedmiotami przyrodniczymi: chemią, biologią, fizyką i geografią. Jak powiedzieli nam egzaminowani, szczególnie dużo było w tej części pytań dotyczących chemii, choćby znajomości pierwiastków. Po godzinnej przerwie gimnazjaliści pisali sprawdzian z matematyki. Wśród zadań pojawiły się m.in. pytania o ostrosłupy czy średnią arytmetyczną.

Po wyjściu z sali opinie na temat trudności egzaminu były podzielone. – Muszę powiedzieć, że egzamin nie należał do łatwych, ale uczucia po napisaniu są pozytywne (…) – powiedział nam Dawid Stępień z gimnazjum przy Zespole Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie. – Matematyka była trudniejsza niż przedmioty przyrodnicze. Poziom trudności był mniej więcej podobny do egzaminów próbnych (…).

– W porównaniu z dniem wczorajszym, to egzamin był łatwy – powiedział nam po drugim dniu egzaminów Wiktor Florczak, również z ZSLG. – Dziś przyroda była trudniejsza (…).

Jutro gimnazjaliści zakończą egzaminy sprawdzianem z języka obcego.

O wrażeniach po pierwszym dniu egzaminów przeczytać można w bieżącym numerze Wieści z Głowna i Strykowa. O kolejnych dniach napiszemy szerzej w przyszłym numerze.

2 komentarze

  1. nie no super fotka, idzcie na jakies szkolenia bo jest tragedia

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.