Etap diecezjalny Olimpiady Wiedzy Religijnej 2017 pod hasłem „Oto Matka Twoja odbył się w czwartek, 8 czerwca w Seminarium Duchownym w Łowiczu.

Olimpiada Wiedzy Religijnej 2017
Olimpiada Wiedzy Religijnej 2017

Wzięło w nim udział blisko 70 gimnazjalistów z 21 dekanatów diecezji łowickiej.

Po napisaniu testu mieli okazję by spotkać się z biskupem ordynariuszem Andrzejem F. Dziubą. Wyniki olimpiady będą ogoszone w ciągu najbliższych 72 godzin.

Olimpiada wiedzy religijnej jest olimpiadą wewnętrzną i nie jest w spisie Olimpiad Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu. Etap diecezjalny jest ostatnim, najwyższym etapem. Olimpiadą przedmiotową z religii katolickiej, będącą w spisie Olimpiad MENiS jest tylko Olimpiada Teologii Katolickiej dla szkół ponadgimnazjalnych.

– Zachęcam Was, żebyście w przyszłości wzięli w niej udział – mówił do uczestników biskup Dziuba.

Olimpiada jest przeprowadzana w trzech etapach: szkolnym, dekanalnym i diecezjalnym.

Olimpiada Wiedzy Religijnej 2017
Olimpiada Wiedzy Religijnej 2017

Nagrodami są: gwarantowane przyjęcie dla laureatów (pierwsze trzy osoby) do Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego w Skierniewicach lub do Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Szymanowie bez konieczności zdawania egzaminów wewnętrznych (warunek – średnia ocen przynajmniej 4.0). Ponadto dla zwycięzców etapu diecezjalnego zostanie zorganizowana trzydniowa pielgrzymka-wycieczka.

Wszyscy uczestnicy etapu diecezjalnego otrzymali też dyplomy i upominki książkowe. Nagrody wręczał biskup Andrzej Dziuba.

Olimpiada Wiedzy Religijnej 2017
Olimpiada Wiedzy Religijnej 2017

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.