Porozumienie dyrektorów trzech zespołów szkolno-przedszkolnych z gminy Głowno umożliwiło organizację egzaminu gimnazjalnego dla ich uczniów w jednym miejscu – w ZS-P w Popowie Głowieńskim.

Uczniowie klas gimnazjalnych w Lubiankowie i Mąkolicach zostali dowiezieni do Popowa autobusami szkolnymi kilkanaście minut po godz. 8.00. Przygotowanie do rozpoczęcia egzaminu przebiegło bezproblemowo, choć młodzież mówiła, że stresuje się przed sprawdzianem. Większość jednak bardziej obawia się jutrzejszego dnia i sprawdzianów z matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych.

Przez ostatnie dwa dni strajkowe w szkołach gimnazjaliści przygotowywali się do egzaminu na własną rękę – powtarzając materiał w domach. 

Przed egzaminem. Fot. EWR

W sumie w Popowie Głowieńskim egzamin zdaje 56 osób. Od 9.00 piszą sprawdzian z historii i WOS, o 11.00 rozpoczną polski. W zespole nadzorującym są 4 osoby, w tym dyrektor ZS-P w Mąkolicach Wioletta Przyżycka, nauczyciel z Lubiankowa oraz 2 nauczycieli z Popowa Gł. Dyrektorka z Mąkolic oczywiście nie strajkowała, natomiast pozostali członkowie komisji albo w ogóle nie przystąpili do strajku, albo odstąpili od niego w dniu egzaminu. Dyrektorom trzech szkół udało się powołać do zespołu nadzorującego także osoby, które na sprawdzianie z polskiego wymienią te zasiadające w nim na historii.  

Porozumienie dot. wspólnej organizacji egzaminu to pomysł organu prowadzącego, czyli gminy Głowno. Zaakceptowała je OKE. 

Fot. EWR

3 komentarze

  1. Gratulacje dla nauczycieli z Popowa…za to .że odbył się egzamin. Super.

  2. Nauczyciele z Popowa wyróżniają się często niepozytywnie (niektórzy).

  3. Brawo dla nauczycieli z Popowa

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.