Wraz z podpisem prezydenckim pod ustawą Prawo oświatowe, zaplanowana przez rząd reforma systemu oświaty w państwie, zmierzająca do likwidacji gimnazjów oraz przywrócenia ośmioklasowych szkół podstawowych, czteroletnich liceów i pięcioletnich techników, stała się praktycznie nieunikniona. Teraz wiele samorządów musi zmierzyć się z wyzwaniami, jakie ona na nie nakłada.

Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek z wytycznymi MEN.
Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek z wytycznymi MEN.

Zmiany nie unikną Głowna, które będzie musiało wygasić prowadzone przez siebie Gimnazjum  Miejskie im. Jana Pawła II. Na ten moment mało prawdopodobne wydaje się, by miejsce wygaszanej jednostki zajęła czwarta samorządowa podstawówka, przynajmniej tak wynika z analiz jakie  przeprowadził w tej sprawie Urząd Miejski w Głownie.

Była o tym mowa na posiedzeniu Komisji Oświaty, Zdrowia i Kultury Rady Miejskiej w Głownie 11 stycznia. Oprócz radnych i członków komisji, stawili się na nim dyrektorzy trzech istniejących szkół podstawowych, a także dyrekcja i rada pedagogiczna Gimnazjum Miejskiego, która formalnego zaproszenia na obrady komisji nie dostała. Nauczyciele, stający w obliczu utraty pracy, przyszli z własnej inicjatywy, by przed burmistrzem i radnymi wyrazić swoje obawy i zainicjować wspólne poszukiwania najbardziej optymalnego wyjścia z sytuacji.

Jaka jest koncepcja zmian w sieci szkół w Głownie przeczytasz w najnowszym numerze Wieści z Głowna i Strykowa.

Przy mikrofonie dyrektor Gimnazjum Miejskiego w Głownie  Edyta Strumian.
Przy mikrofonie dyrektor Gimnazjum Miejskiego w Głownie Edyta Strumian.

1 komentarz

  1. Nie lękajcie się reformy …..broszka da wam pracę…..

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.