Delegacja z Gimnazjum nr 2 im. Jana Wegnera odwiedziła 16 stycznia burmistrza Łowicza, składając na jego ręce protest wobec planów likwidacji szkoły. Podczas trwającego około godziny spotkania członkowie delegacji starali się przekonać burmistrza do tego, aby nie likwidować szkoły i jej dorobku, lecz dać jej szansę funkcjonowania.

Protest Gimnazjum Nr 2 przeciw likwidacji.
Delegacja z Gimnazjum nr 2 podczas spotkania z burmistrzem.

17 stycznia w murach szkoły powstało jeszcze jedno pismo na ten temat, adresowane do burmistrza, które trafiło do naszej redakcji, a trafi jeszcze do parlamentarzystów i do radnych. Podpisane pod pismem osoby wnioskują o rozpatrzenie dwóch rozwiązań: przekształcenia Gimnazjum nr 2 w  samodzielną 8-letnią szkołę podstawową, która miałaby swój obwód lub utworzenie na bazie G. 2 oraz SP nr 2 zespołu szkół i ogłoszenie konkursu na dyrektora.

Dyrektor, nauczyciele, pracownicy obsługi Gimnazjum nr 2, z poparciem rodziców i przyjaciół szkoły podjęli próbę ocalenia jej, ponieważ mają świadomość, że Rada Miejska musi do 10 lutego podjąć uchwały o zmianach obwodów szkół.

W swoim proteście podkreślają, że nowe prawo oświatowe daje samorządowi możliwość:  przekształcenia gimnazjum w 8-letnią szkołę podstawową, włączenie gimnazjum do ośmioletniej szkoły podstawowej lub utworzenia zespołu szkół. Na poparcie swojej koncepcji przytaczają szereg argumentów.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.