Rada Gminy Oporów 15 lutego większością głosów zdecydowała, że od 1 września 2017 roku nie będzie Gimnazjum w Szczycie.

Tylko radni Daniel Szwejda i Józef Kuras (w środku) nie poparli uchwały o likwidacji Gimnazjum w Szczycie z końcem sierpnia 2017. Fot. Dorota Grąbczewska

To oznacza, że uczniowie obecnej I i II klasy dokończą naukę w Gimnazjum w Oporowie. Ewentualnie, jeśli rodzice tak zdecydują, poszukają sobie innej szkoły gimnazjalnej. Za ustawowym, na lata wygaszaniem gimnazjum w Szczycie było tylko dwóch radnych: Józef Kuras i Daniel Szwejda.

Sytuację w gminnej oświacie skomplikował wyrok NSA w Łodzi, który 24 stycznia tego roku uznał, że Rada Gminy Oporów już rok temu rozwiązała Zespół Szkół w Szczycie, a tamtejsze gimnazjum postawiła w stan likwidacji. Jak już tłumaczył wcześniej w rozmowie z nami kurator oświaty w Łodzi Grzegorz Wierzchowski, obecną klasę dzieci dokończą w Szczycie.

Rodzice zaprosili do Szczytu kuratora, by wszystkim osobiście wyjaśnił sytuację ich dzieci. Do spotkania doszło w poniedziałek 13 lutego po południu.
Co mówiono na spotkaniu z kuratorem, a co na sesji – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.