Gostynińska i kutnowska policja poszukuje złodziei, którzy w ostatnim tygodniu ukradli sprzęt rolniczy o wartości ok. 650.000 zł. Wyprowadzili ciągniki i ładowarki z trzech gospodarstw na terenie sąsiadujących gmin: Pacyna, Strzelce i Oporów.

W środę 19 lipca, około godz. 19. złodzieje ukradli dwa ciągniki marki Massey Ferguson i Deutz Fahr z opryskiwaczem w Muchnicach Nowych w gminie Strzelce. Wartość strat wyniosła ok. 150.000 zł. Dwa dni później, 21 lipca, okradziono dwa kolejne gospodarstwa: w Rakowie w gmina Pacyna oraz w Jastrzębiej w gminie Oporów.

Obydwie kradzieże miały miejsce w podobnych godzinach, przed północą. Z gospodarstw skradziono ładowarki teleskopowe. Jedna o wartości 200.000 zł, druga 300.000 zł. Wprawdzie miejscowości znajdują się w innych gminach, ale odległość pomiędzy nimi wynoszą zaledwie kilka kilometrów.

Rolnicy są przekonani, że za kradzieżami stoi zorganizowana grupa przestępcza, która działa w różnych powiatach i województwach: łódzkim i mazowieckim.

Więcej na ten temat przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

2 komentarze

  1. 20 lat temu: malo wartosciowy pojazd lub przedmiot na przynete. Zasadzka, wp…dol i jedziemy do pracodawcy. Pokrycie kosztow i wyjasnienie. 2017: Kamery i czujniki ruchu dookola gosp., alarm, psy, noktowizor, bron palna z UA. Dziekuje. Gm. Glowno pozdrawia.

  2. Wszystko opisane dobrze tylko proszę dodać jeszcze że okradziono gospodarza w gminie Pacyna, który wcześniej sam okradał innych ludzi z maszyn rolniczych. Życie jednak jest sprawiedliwe. A paradoks tego całego zdarzenia jest taki że nawet złodzieja inny złodziej okradnie ?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.