Depilacja woskiem

Depilacja woskiem znana jest na całym świecie od setek lat. Jest to bardzo skuteczna forma usuwania włosków. Możesz poradzić sobie z tym zabiegiem samodzielnie, jednak depilacja bikini u kosmetyczki będzie dużo bardziej skuteczna i mniej bolesna. Specjalistka dużo sprawniej poradzi sobie z niechcianymi włoskami. W ofercie Instytutu Bauty Derm znajdziesz zabiegi depilacji woskiem każdej partii ciała. Zobacz na https://instytutbeautyderm.pl/oferta/kosmetologia-zabiegi-upiekszajace/depilacja-woskiem/ cennik oraz umów się na wizytę.

Depilacja woskiem, zwłaszcza w salonie kosmetycznym to w pełni bezpieczny zabieg kosmetyczny. Specjalistka używa odpowiednich urządzeń oraz techniki odrywania wosku, które mają zminimalizować ból. Po usunięciu wszystkich wosków nakładany jest specjalny produkt redukujący podrażnienia. Co ważne, po kilku zabiegach stajemy się bardziej tolerancyjni na ból, a same włosy stają się mniej widoczne.

Depilator mechaniczny

Depilator mechaniczny działa na podobnej zasadzie jak wosk. Zdania na temat bólu towarzyszącego zabiegowi są podzielone. Niektórzy twierdzą, że niestety jest on jeszcze mniej przyjemny niż wosk, a inni uważają, dokładnie odwrotnie. Na rynku istnieje wiele różnych depilatorów mechanicznych, które są mniej lub bardziej skuteczne. Jednak specyfika tych różnorodnie wyglądających urządzeń jest identyczna. Za pomocą specjalnego mechanizmu, włoski zaczepiają się o spiralę maszynki i są razem z cebulkami wyciągane z naszej skóry. Zapewnia to dość długą gładkość, jednak zależy ona od naszego organizmu i tego, jakie mamy włoski. Średnio skóra bez włosków utrzymuje się od 2 do 5 tygodni. Jeśli chodzi o minusy stosowania depilatora to przede wszystkim długość trwania zabiegu. Depilacja woskiem jest dużo szybsza, a efekty są identyczne. Można też przypadkowo ominąć jakieś miejsca poprzez nieuwagę.

Depilacja chemiczna

Depilacja chemiczna polega na usuwaniu wosków za pomocą specjalnych kosmetyków. Działają one dzięki aktywnym składnikom z roślin, które w kontakcie z włoskami, roztapiają je. Zabiegi takie nie są zalecane dla osób cierpiących na problemy cery trądzikowej oraz naczynkowej, ponieważ mogą powodować uszkodzenia skóry oraz pieczenie i podrażnienia. Depilacja chemiczna jest znana w domowej pielęgnacji jako peelingi enzymatyczne. Plusem takiej depilacji jest brak bólu przy usuwaniu włosków, a także niebywale gładka skóra po jego zastosowaniu, gdyż przy okazji usuwany jest złuszczony naskórek. Jednak działa ona tylko na powierzchni, przez co pozostałe pod skórą cebulki stosunkowo szybko przebijają się na powierzchnię. Efekt gładkiej skóry utrzymuje się średnio od kilku do kilkunastu dni, w zależności od struktury naszych włosów oraz zastosowanego produktu.

Sposobów na depilację jest jeszcze więcej, jednak my skupiliśmy się na omówieniu i zestawieniu tych trzech najbardziej popularnych. Stosując jakąkolwiek depilację, pamiętaj o nawilżeniu naruszonej zabiegiem skóry oraz niewystawianie jej na słońce przez kilka do kilkunastu godzin.

Komentowanie nie jest możliwe.