Ireneusz Skurzyński, przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Głownie zaapelował do głownian o wspólne świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W apelu przysłanym do naszej redakcji i zamieszczonym na łamach gazetowego wydania “Wieści”, napisał m.in., cyt.: zwracam się do Państwa, do całej naszej społeczności, do wszystkich mieszkańców naszego miasta – zróbmy coś wspólnie. Od wielu lat martwi mnie mała frekwencja przy różnych obchodach rocznic państwowych w naszym mieście, w tym 11 listopada. Dlatego też pojawił się pomysł w roku obchodów rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, abyśmy jako mieszkańcy Głowna jak najliczniej wzięli udział w tegorocznych miejskich obchodach (…)
Uważam, że byłby to najpełniejszy sposób uczczenia tej rocznicy właśnie poprzez osobiste uczestnictwo w miejskich obchodach, osobiste pokazanie, że Ojczyzna jest dla nas ważna, że ważni są dla nas Ci wszyscy, którzy dla niej walczyli, czy poświęcili swoje zdrowie, czy też życie. Byłoby to osobiste podziękowanie nie tylko tym walczącym o odzyskanie niepodległości w 1918, ale również szerzej wszystkim naszym przodkom, którzy poświęcili swe życie na ołtarzu Ojczyzny.

Autor kieruje swoje słowa do wszystkich głowienskich środowisk, kończąc apel wezwaniem: Bądźmy 11 listopada wszyscy razem pod naszym dębem wolności.

1 komentarz

  1. Kierownik strzelania

    Tylko umarli widzieli koniec wojny.

    Platon

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.