Szkoła Podstawowa nr 3 w Głownie bierze udział w ogólnopolskim konkursie Podwórko Talentów Nivea, w którym można wygrać jeden z dwudziestu nowoczesnych placów zabaw.

Kandydaturę Głowna można wesprzeć oddając na nią głos na stronie internetowej konkursu https://podworko.nivea.pl lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Uczestnicy rywalizacji (gminy, szkoły, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe) mieli za zadanie przygotować krótki film, mający przekonać widzów do oddania na nich głosu i udowadniający, że dzieci z tego terenu mają uzdolnienia, które z powodzeniem będą mogły rozwijać na Podwórku Talentów, czyli wyjątkowym placu zabaw, wyposażonym w elementy wspierające zainteresowania sportowe, artystyczne i naukowe.

W konkursowym filmie głowieńskiej “Trójki” wystąpili uczniowie uczęszczający na hobbystyczne zajęcia cyrkowe, na których opanowują m.in. jazdę na monocyklu, balansowanie na równoważni, stanie na głowie, przewroty, żonglerkę i chodzenie na szczudłach. Kilkuminutowy materiał nawiązuje do konwencji kina niemego, obraz w sepii dodatkowo postarza efekt migotania taśmy filmowej. Pomysłowa produkcja szkoły zyskała uznanie w oczach jurorów, którzy wstępnie weryfikowali wszystkie nadesłane z całej Polski zgłoszenia, by z początkowej liczby pięciuset zakwalifikować do drugiego etapu konkursu dwustu uczestników z kraju.
Ostateczne wyniki zależą od sympatii internautów. Głosować można do 31 lipca, a aby oddać głos na swojego kandydata należy się zarejestrować. Każdy zarejestrowany użytkownik może oddać jeden głoś dziennie.

Komentowanie nie jest możliwe.