Szkoła Podstawowa nr 3 w Głownie zgłosiła głowieński Dąb Wolności do konkursu Drzewo Roku, organizowanego przez stowarzyszenie ekologiczne Klub Gaja.

Dąb Wolności w Głownie. Fot. EWR

O tym, które spośród kandydujących drzew zdobędzie tytuł Drzewa Roku zdecydują internauci, którzy mogą oddawać swoje głosy za pośrednictwem strony internetowej drzeworoku.pl. Głosowanie trwa od 1 do 30 czerwca.

O tym, co jest celem konkursu, jego organizatorzy piszą tak: “Nie szukamy drzew najstarszych, najwyższych, najgrubszych, najpiękniejszych, ani najrzadszych. Szukamy drzewa najbardziej kochanego, drzewa z opowieścią, drzewa, które pobudza wyobraźnię i jednoczy ludzi”.

Warto tu wspomnieć, że ambasadorami konkursu są: podróżniczka i pisarka Elżbieta Dzikowska (Honorowy Obywatel Miasta Głowna) oraz polski językoznawca i popularyzator wiedzy o języku polskim – profesor Jan Miodek.

18 komentarzy

 1. Łowicz Łowicz

  Głos oddany, nie spinajcie się tak 😉

 2. No więc na zdjęciu widzę piękny dąb. Zdjęcie jak rozumiem jest zrobione w Głownie 🙂 I chyba załapałem – chodzi o to, że Głowno nie jest w łowickim powiecie, tak?

  • Brawo! Nie tylko nie jest w granicach powiatu łowickiego, ale nigdy nie był to teren księstwa, a i etnograficznie różnica widoczna. Może szkoda?

   • A to faktycznie źle się wyraziłem. Miałem na myśli Łowicz i okolice – newsy z Głowna tu się pojawiają więc tak mi się skojarzyło. Tak czy siak – o rżnięciu drzew regularnie tutaj czytam – stąd mój komentarz. Ja już naprawdę niczemu bym się nie zdziwił – jak ktoś mądry uzna, że ten dąb “zagraża bezpieczeństwu” to długo nie postoi.

   • Jeśli chodzi o “rżnięcie” drzewa to całkowicie się zgadzam. Też w Głownie obserwuję przesadę w tym zakresie. Niestety

 3. Bardzo fajny pomysł.Glosowałam.

 4. Zainteresowany

  Świetny pomysł. Głosujemy!

 5. Syszko wiedziałby co zrobić z takim pięknym okazem 😀.

 6. Fajny pomysł – głosuję ZA.

 7. Jeszcze nie wycięte? U was w łowickiem tylu fachowców od “pielęgnacji”…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.