W Łowiczu od godziny 10 trwają coroczne obchody ku czci patronki miasta i diecezji łowickiej – św. Wiktorii z Sabiny. W dniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, mają one szczególnie patriotyczną oprawę.

Po tradycyjnej procesji z kościoła Św. Ducha na Stary Rynek, ks. bp. Andrzej F. Dziuba poświęcił dzwon “Victoria”, ufundowany z okazji jubileuszu przez biskupów, władze samorządowe i mieszkańców Łowicza i powiatu łowickiego. Biskup ordynariusz dokonał też błogosławieństwa na cztery strony świata relikwiarzem św. Wiktorii.

Przy wynoszeniu na maszt flagi państwowej, wszyscy zgromadzeni na Starym Rynku odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

W bazylice, przed główną mszą świętą tego dnia, kazanie wygłosił abp. Władysław Ziółek.
5 komentarzy

  1. Na marginesie – moim zdaniem ORZEŁ pokonał całe święto. Niedawno była awantura, że LGBT wykorzystali godło Polski naruszając Konstytucję. Orzeł LGBT był tęczowy. W takim razie pytam co z orłem zrobił Łowicz? OOOOOOOOOOOO “somsiady” !!! To jest ORZEŁ jak ten legendarny MIŚ, na miarę naszego miasta i naszych czasów w Łowiczu. Cytując rapera: “Wąskie tu horyzonty i marne gusta ….”

  2. Tak wszyscy pyszczyli na Wolskiego, że taki “kościołowy”, ale jakoś na zdjęciach go nie ma. Jest Bejda, Wąs, Figat, Prawdziwy Kandydat od Prawdziwej Zmiany. Widać więc wyraźnie, że taki z Wolskiego PIS-owiec, jak z całej reszty “światłe liberały”. Tyle było trolololo, że jak wygra Wolski, to będzie kościół na Górkach. A tu masz – nie wygrał, a mam wrażenie, że procesji jakby więcej się zapowiada. Kler z Wąsa dumny.

  3. Miło popatrzeć jak Bejda z Figatem idą ramie w ramię jak przyjaciele z Kalińskim. To święto połączyło nasz Naród. Piękne Niech żyje Polska Zjednoczona !!! Pracująca razem dla wspólnego dobra

  4. Wieśniaczka

    Szkoda, że władze miasta nie pomyślały teże o tych,którzy przyszli by o 12.00 odśpiewać hymn polski na starym Rynku. Poczuliśmy się jak niechciane przez nikogo dzieci. A było nas sporo I… Ale odśpiewaliśmy go być może z jeszczego większym wzruszeniem.

  5. STOP KLERYKALIZACJI>

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.