Ponad 1000 czynów mają łącznie na swoim koncie członkowie „samochodowego gangu” zatrzymani przez policjantów zwalczających przestępczość samochodową z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Łodzi, w skład którego wchodzi podejrzany o paserstwo mieszkaniec Głowna.

 

Szajka była rozpracowywana od czerwca ubiegłego roku. Zatrzymania, o jakich dziś, 27 lutego informuje KWP w Łodzi, miały miejsce 21, 24 i 25 lutego.

21 lutego policjanci zatrzymali 6 podejrzanych – mieszkańców Łodzi i powiatu zgierskiego, wśród nich dwóch złodziei w wieku 34 i 35 lat oraz czterech paserów w wieku od 32 do 49 lat. W grupie tych ostatnich znajduje się 49-letni mieszkaniec Głowna, właściciel szrotu samochodowego, na którym policjanci natrafili na elementy pojazdów pochodzących z kradzieży.

24 lutego policjanci zatrzymali trzech kolejnych paserów w wieku 37, 49 i 59 lat – mieszkańców innych rejonów powiatu zgierskiego, brzezińskiego oraz mieszkańca woj. mazowieckiego, a w piątek, 25 lutego zarzuty paserstwa usłyszał w tej samej sprawie także 35-letni mieszkaniec Łodzi.

Śledczy ustalili, że w skład samochodowego gangu wchodziło kilkunastu mężczyzn, którzy działali w latach 1996 – 2005. W tym okresie złodzieje skradli co najmniej 403 samochody z terenu Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Bełchatowa, Sieradza, Zduńskiej Woli i Strykowa. Ich łupem padały auta osobowe i dostawcze – głównie fiaty, vw, peugeoty i mercedesy zaparkowane zwykle na parkingach przyblokowych i w rejonie centrów handlowych. Łączna wartość skradzionych samochodów szacowana jest na kwotę kilku milionów złotych.

W kilku przypadkach złodzieje nawiązywali kontakt z pokrzywdzonymi i proponowali tzw. „wykupkę” czyli zwrot skradzionego samochodu w zamian za kilka tysięcy złotych. Zebrany przez policję materiał dowodowy przedstawiony został Prokuraturze Okręgowej w Łodzi, która wydała postanowienia o zatrzymaniu wspomnianych mężczyzn. Jak informuje KWP w Łodzi, wszyscy oni są dobrze znani policji, bowiem w przeszłości byli już notowani za tzw. przestępstwa samochodowe.

(rpm)

Komentowanie nie jest możliwe.