4 lutego Urząd Miejski w Głownie zakończył nabór projektów do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Głowna.

Propozycje zadań mogli składać mieszkańcy Głowna, który ukończył 16. rok życia, a do formularza zgłoszeniowego należało załączyć listę poparcia, zawierającą podpisy minimum 10 głownian, którzy również ukończyli 16. rok życia.

W terminie zgłoszono w sumie 13 projektów i to na razie jedyna informacja, jaką udało nam się oficjalnie uzyskać na ten temat. Więcej będzie wiadomo po weryfikacji formalnej i ocenie merytorycznej zadań, której dokona zespół ds. budżetu obywatelskiego w terminie do 28 marca. Lista zadań, spośród których głownianie w głosowaniu wybiorą te, które zostaną zrealizowane, ma zostać ogłoszona do 4 kwietnia.
Głosowanie potrwa od 5 do 15 kwietnia, a ogłoszenie wyników nastąpić ma do 19 kwietnia. Na realizację zadań w ramach budżetu obywatelskiego przeznaczono w tym roku 150 000 zł, a maksymalna wysokość środków przewidzianych na jedno zadanie to 50 000 zł.

7 komentarzy

  1. To miasto jest brudne w wielu miejscach.W tym miescie nic mie ma mial byc dom lultury w centrum.Naden.Nic sie tu prawidlowo nie realizuje.Ja wiem o tym bo pracowalałam w referacie geodezji i gospodarki yerenami.Tutaj jest wszystko sprzefane.Sprzedaje sie wiele obiektow zamiast dostosowac do potrzeb mieszkancow miasta Głowna nawet Galeria jest sprzedana Spółce. Warszawskiej.Mozna bylo zrobic inaczej.Tam.gdzie galeria kiedys miały byc zaklady Herbapolu.Zaklad Mleczarski tez by był jak by był sprywatyzowany bo jeden z dyrektorow mi to.mowił.

    • I z referatu gospodarki wygryzł Panią pewnie jakiś Olejniczak. Już to Pani pisała, a raczej bełkotała na Facebooku wiele razy 🙂 Kto ma zarzadzać Galerią jeśli nie spółka, która ją pobudowała za swoje pieniądze?

  2. A ul. KRÓTKA zapomniana jest przez Boga i władze miasta. Jeżeli mieszkańcy nie upomną się w urzędzie, na ulicy nie robią nic… absolutnie NIC. Tyle lat pisaliśmy o zrobienie nawierzchni asfaltowej ale zawsze była odpowiedź odmowna.

    • Nie wspomnę nawet o działkach które miasto oddawało w użytkowanie wieczyste. Tam nawet jak puścili równiarke to dziury zasypywali łopatą. Teraz mają wymówkę, że gaz będą zakładać, a chętnych brak na ten ich gaz. Pług to widziałem na zdjęciach

  3. Nie zgodzę się sam widziałem ostatnio jak napadało, że ulica była pokryta gruba warstwą śniegu, a chodnik koło cmentarza i Kopernika były odśnieżone.

  4. Wkurzony

    Panie Janeczek, chodniki odśnieżanie są w mieście tylko przy prywatntych posesjach, wstyd..

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.