Jak informuje Urząd Miejski w Głownie, na wniosek burmistrza Rada Nadzorcza Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji dokonała zmian w jego zarządzie.

Nowym prezesem miejskiej spółki został Andrzej Woźniak, do stycznia br. – zastępca dyrektora Departamentu Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi, a wcześniej m.in.: sekretarz Powiatu Zgierskiego, dyrektor ŁODR w Bratoszewicach, dyrektor w Mitmarze.

Andrzej Woźniak. Nowy prezes MZWiK sp. z o.o. w Głownie.

Andrzej Woźniak jest też szefem powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej (w powiecie zgierskim). Funkcję prezesa zarządu MZWiK sp. z.o.o. w Głownie powierzono mu z początkiem marca br., wczoraj, 4 marca, został przedstawiony załodze. Dziś udało nam się z nim porozmawiać, o czym napiszemy w gazetowym wydaniu “Wieści”.

Dotychczasowy prezes zakładu – Jerzy Olejniczak – nie przyjął propozycji pełnienia do końca kadencji, tj. do czerwca br. funkcji wiceprezesa Spółki i został on odwołany ze składu zarządu.
Warto tu jednak nadmienić, iż to dzięki jego staraniu w zakładzie realizowana jest duża inwestycja – modernizacja oczyszczalni ścieków, na którą to właśnie prezes Olejniczak uzyskał zwiększone dofinansowanie z NFOŚiGW.

41 komentarzy

 1. Władysław Marciniak

  KPW…. struktura własnościowa ma jednak znaczenie. Bo tak: Zarząd ( prezesa) wybiera Rada Nadzorcza, ktorą to powołuje….własciciel czyli w imieniu Gminy burmistrz. Gdy jet kilku włascicieli to muszą sie dogadac. Gdy jest tylko Miasto to…..decyduje w sumie burmistrz. Zatem jakby nie patrzeć burmistrz odpowiada za to co sie dzieje w takiej spółce. Ale żenada wielka. Czyli koledzy z boiska nie zapominaja o sobie….A miało byc tak pieknie, a tu wszyscy po jednych pieniądzach i PO i PiS. Misiewicze nami rzadzą.

 2. Michalina

  Co wam ten człowiek zrobił, że taka fala hejtu na niego się wylewa. To suwerenna decyzja burmistrza, a prezesa ocenicie za jakiś czas.

 3. Cz. 1
  Podsumowując powyższy temat po lekturze dzisiejszego NŁ:
  1. Burmistrz wywalił dotychczasowego prezesa 3 m-ce przed końcem kadencji (ciekawe dlaczego akurat teraz, a nie w czerwcu?)
  2. Dotychczasowy prezes realizował dobrze co do niego należało, w tym dużą inwestycję w oczyszczalnię.
  3. Nowy prezes chociaż jest niesamowicie doświadczony nie wyobraża sobie (podobnie jak burmistrz) pracy bez zastępcy (też pewnie kogoś doświadczonego w biznesie przypadkowo tylko związanego z PO).

  • Cz. 2
   4. Poprzedni prezes miał bogatszą wyobraźnię, bo sobie taki system pracy wyobrażał. Podobnie ja p.o. burmistrza.
   5. Koszt utrzymania z-cy (vicka) to nie więcej niż 150 tys/rok, ale trzeba pamiętać o presji na podwyżki dla załogi. Koszty wynagrodzeń z pewnością w spółce wzrosną.

  • Cz. 3
   6. Stary prezes dostał hojną propozycję pozostania do końca kadencji z dotychczasowym wynagrodzeniem jako vice. Wybrał jednak odejście, gdyż i tak dostanie tyle samo pieniędzy, a ma 3 m-ce wolnego. Tylko idiota by tak nie zrobił. Zwłaszcza, że wszystkie potencjalne problemy w przyszłości i tak będą zrzucane na jego konto.
   Tak to wygląda w moich oczach. Można do tego tylko dodać, że po 05.2021 kolejna podwyżka wody i ścieków będzie o więcej niż ok. 10 gr (na wodzie) i ok. 30 gr (na ściekach). A dlaczego po 05.2021 to już mała zagadka ;-).

   • W samo sedno. Dodał bym jeszcze niezadowolenie burmistrza Janeczka na swojego poprzednika. Otóż pan Baleja likwidując jedno stanowisko uszczuplił miejską pulę posad. Teraz stan posiadania wraca do normy. To jak w długiej trasie 5 bieg.

 4. A w której partii jest inaczej ? Tam gdzie wygrywa ta druga , też ciągnie swoich ! Niby dlaczego pan Woźniak nie może być prezesem ? Przynajmniej jest mieszkańcem Głowna i ma duże doświadczenie na kierowniczych stanowiskach .Przy poprzednim prezesie , była cisza .

  • zdziwiony2

   Doświadczony na stanowiskach? Dzięki czemu? Kwalifikacjom, czy koneksjom partyjnym??? Trza mi się było do partii zapisać, tylko jak się pamiętało PZPR, to trochę honor nie pozwalał. Ale w lustro przynajmniej można spojrzeć.

   • zdziwiony2

    a księgowa przypomniała, jak prezes w kajdankach z marszałkowa wychodził. I to prawda była.

 5. księgowa

  Oo ! duża niespodzianka !!
  czy Prezes odpokutował już wyłudzenia w punkcie konsultacyjnym , fałszowanie podpisów itp.
  mam nadzieją, że na tym stanowisku nie będzie kontynuował tych praktyk.

  • Ciekawy

   Czy ,,księgowa ,,przypadkiem nie księgowała tych kwitów , że tak dobrze zorientowana ?

   • księgowa

    księgowa to oczywiście nick, ale informacje o poprzednich działaniach Prezesa są prawdziwe , niewątpliwie gdyby ktoś chciał można to sprawdzić;
    i tu jest pytanie : czy warunkiem stawianych prezesowi nie była przypadkiem niekaralność ??

   • Gdzie można sprawdzić?

 6. JEDNYM SŁOWEM-DZIADOSTWA CIĄG DALSZY!!!

 7. W 2014r. p.Woźniak będąc szefem kampanii wyborczej PO podczas debaty przed 2 turą wyborów zadał pytanie p.Szajder-jak zamierza pozyskać środki dla miasta, skoro na szczeblu powiatowym i wojewódzkim rządzi PO? Czyli każdy inny burmistrz niż “nasz”, to kiepsko z kasą dla miasta.Ot i cała tajemnica.

  • Z tego co kojarzę, w tamtym czasie Pani Szajder bardzo krytycznie wypowiadała się o lokalnych strukturach PO i afiszowała się bezpartyjnością. Pytanie było najzwyklejszym w świecie przytykiem, a nie stwierdzeniem “mój burmistrz jest mojszy niż twojszy”

  • Obserwator

   Teraz żona może do gosposi powiedzieć: “Pan z zawodu jest dyrektorem…”, można 10 wyborów przegrać, wystarczą jedne wygrane i kumpel o kumplu nie zapomni… żenua – żałuję, że głosowałem na niby porządnego. Był konkurs? Wygrał?

   • zdziwiony

    Noż k…wa większego “ślizgacza” w życiu nie widziałem, no może były V-ce. a i ten od MZK jacuś. Jakby w partii nie był, to logistyka w Strykowie. “Liga rządzi, liga radzi…”. Dziś Partia – po co było z PZPR-em walczyć, jak dziś to samo.

   • Dziękuję za cytat, “Poszukiwana…” ciągle na czasie.

 8. Rondo jak rondo ostatnio równali tam, a studzienki w chodniku mają co niektóre takie dziury że dziecko by nogę złamało, skandal koło Kościoła co tam jest!

 9. Jego zastępcą będzie pewnie były vce burmistrz. Człek charyzmatyczny, z jajami i niezwykle zdrową wątrobą.

 10. Bez-radny Michał

  Na vice burmistrza teraz zostanie mianowany Jerzy Olejniczak, teraz tylko to kwestia czasu.

  • Brzmi prawdopodobnie. Chociaż tu jest napisane: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Olejniczak ,że jest skłócony z PO (ale z drugiej strony gdzieś ostatnie lata pracował). Poczekamy zobaczymy. Nie powinno to jednak nikomu przeszkadzać. Skoro generalnie Głowno głosowało na PO, to skąd zdziwienie, że PO obsadza stanowiska?

   • Zainteresowany

    Zdziwienie jest dlatego, gdyż sporo mieszkańców łudziło się, że urzędnicy będą wybierani według kompetencji, a nie klucza partyjnego.

   • “sporo mieszkańców łudziło się,” – proszę się nie przyznawać aż do takiej naiwności. Też bym tak chciał, aby decydowały kompetencje, ale nie bardzo kojarzę środowisko samorządowe, gdzie by tak było. Nie jestem jednak w tym wielkim znawcą. Może ktoś da jakiś przykład gdzie tak jest?

   • Zainteresowany

    KPW – no cóż, rzeczywiście jestem naiwny wierząc, że to kompetencje powinny decydować o wykonywaniu jakiegokolwiek zawodu, lub funkcji społecznej, ale wie Pan? Dobrze mi z tym. 🙂

   • W sumie szlachetna postawa i teoretycznie jedynie właściwa, ale niestety też wykorzystywana zarówno przez obłudnych polityków na szczeblu lokalnym i centralnym. Może doczekamy do czasów, że chociaż w takich małych miastach jak nasze większość nie będzie głosowała na znaczki partyjne. Fajnie gdyby w Radzie Miasta większość tworzyli bezpartyjni, niezależni zawodowo od budżetu miejskiego (niezależni także ich współmałżonkowie). Do tego jednak było i jest daleko.

 11. Bogusława Habielska

  To było do przewidzenia , iz obejmie funkcje X w Głownie , niedługo zabraknie stołków dla kolegów z PO i byłych urzedników Urzędu Marszałkowskiego ,nooo jeszcze czeka do obsadzenia stanowisko vice Burmistrza czyli wakat dla ,,, Pozdrawiam ano jak głosowaliście taki macie kochani pejzaż Głowna 🙂

 12. Zbigniew

  Czy ktoś merytorycznie skomentuje tą zmianę?. Czy miasto jest 100% właścicielem? Podejrzewam podtekst polityczny co mnie bardzo martwi.

  • Pana podejrzenia są zupełnie nieuzasadnione. Ta Pani tu weszła w tym futrze i w tym futrze wychodzi.
   A kto miałby być właścicielem jak nie Gmina Miasta Głowna? Załóżmy jednak hipotetycznie, że mieliby tylko 60%. Czy to coś zmienia w powyższej sytuacji?

 13. Mariusz

  No albo na lowickiej zrobią rondo bo już tak się jezdzi

 14. Andrzej M.

  Ta dziura to jak plama na centrum GŁOWNA .Oj Panie Grzegorzu chyba będę żałował że głosowane na Pana na burmistrza??????????????????

 15. Jest szefem powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej, to z pewnością będzie świetnym prezesem MZWiK, może nawet dziurę na Łowickiej zatkają.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.