Tomograf komputerowy, na który głowieński szpital czekał przez wiele miesięcy jest już gotowy do użytku. Wraz z początkiem listopada ruszą zapisy na badania.

Urządzenie dotychczas znajdowało się w fazie testów. Teoretycznie, dla pacjentów dostępne będzie ono już w piątek, 1 listopada, jednak ze względu na przypadające wówczas święto Wszystkich Świętych, a następnie weekend, w praktyce zapisy ruszą dopiero od 4 listopada.

Badanie tomograficzne w głowieńskim szpitalu w całości refundowane będzie przez Narodowy Fundusz Zdrowia, jednak przeprowadzone zostanie jedynie w przypadku posiadanego przez pacjenta skierowania, wystawionego przez lekarza specjalistę.

Nowoczesna pracownia tomografii komputerowej znajduje się na parterze szpitala, w pobliżu gabinetu pobrań krwi. Składa się ona z dwóch części: wyizolowanego pomieszczenia, w którym prowadzone są badania oraz „centrum dowodzenia”, czyli sali wyposażonej w panel sterowania.

– Wierzymy, że zakup nowoczesnego i potrzebnego chorym sprzętu jest krokiem zmierzającym do poprawy wizerunku szpitala, a jednocześnie kolejnym etapem wdrażanych przez nas zmian. Robimy wszystko, by dostrzegać potrzeby pacjentów i w miarę możliwości je zaspokajać. Najważniejszy jest dla nas człowiek – podkreśla Ewa Karasińska, naczelna pielęgniarka w głowieńskim szpitalu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.