Wczoraj, 24 kwietnia, Rada Nadzorcza Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Głownie powołała Grzegorza Urbanika na zastępcę prezesa spółki.

Kandydatura Grzegorza Urbanika (byłego – do czerwca 2018r. – wiceburmistrza Głowna) na to stanowisko została zaproponowana przez Burmistrza Głowna Grzegorza Janeczka 18 kwietnia. Rada Nadzorcza po sprawdzeniu, czy kandydat spełnia wymogi Ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym, powołała go na zastępcę prezesa MZWiK.
Grzegorz Urbanik obejmie tę funkcję od dnia 6 maja br.

Grzegorz Urbanik – wówczas jako kandydat do Rady Powiatu Zgierskiego. Zdjęcie z eventu wyborczego w 2018 r. Fot. EWR

Jak informuje nas kierownik Referatu Promocji i Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miejskim w Głownie Rafał Jaśkowski, potrzebę powołania drugiego członka zarządu spółki burmistrz niejednokrotnie już uzasadniał, argumentując, że MZWiK jest w Głownie spółką o znaczeniu strategicznym. Burmistrz konsekwentnie podtrzymuje swój pogląd, że jednoosobowy zarząd tak ważnej dla miasta spółki jest niewystarczający.
Wcześniej propozycję pozostania w zarządzie MZWiK w charakterze zastępcy prezesa spółki otrzymał jej poprzedni prezes Jerzy Olejniczak. W związku z tym, że nie przystał on na tę propozycję, stanowisko to pozostawało nieobsadzone.

Prezesem MZWiK Sp.z.o. w Głownie jest Andrzej Woźniak.

Andrzej Woźniak i Grzegorz Urbanik. Zestawione zdjęcia pochodzą z eventu wyborczego Koalicji Obywatelskiej w 2018 r. Fot. EWR

Więcej na ten temat napiszemy w kolejnym wydaniu Wieści z Głowna i Strykowa.

Komentowanie nie jest możliwe.