Wczoraj, 24 kwietnia, Rada Nadzorcza Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Głownie powołała Grzegorza Urbanika na zastępcę prezesa spółki.

Kandydatura Grzegorza Urbanika (byłego – do czerwca 2018r. – wiceburmistrza Głowna) na to stanowisko została zaproponowana przez Burmistrza Głowna Grzegorza Janeczka 18 kwietnia. Rada Nadzorcza po sprawdzeniu, czy kandydat spełnia wymogi Ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym, powołała go na zastępcę prezesa MZWiK.
Grzegorz Urbanik obejmie tę funkcję od dnia 6 maja br.

Grzegorz Urbanik – wówczas jako kandydat do Rady Powiatu Zgierskiego. Zdjęcie z eventu wyborczego w 2018 r. Fot. EWR

Jak informuje nas kierownik Referatu Promocji i Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miejskim w Głownie Rafał Jaśkowski, potrzebę powołania drugiego członka zarządu spółki burmistrz niejednokrotnie już uzasadniał, argumentując, że MZWiK jest w Głownie spółką o znaczeniu strategicznym. Burmistrz konsekwentnie podtrzymuje swój pogląd, że jednoosobowy zarząd tak ważnej dla miasta spółki jest niewystarczający.
Wcześniej propozycję pozostania w zarządzie MZWiK w charakterze zastępcy prezesa spółki otrzymał jej poprzedni prezes Jerzy Olejniczak. W związku z tym, że nie przystał on na tę propozycję, stanowisko to pozostawało nieobsadzone.

Prezesem MZWiK Sp.z.o. w Głownie jest Andrzej Woźniak.

Andrzej Woźniak i Grzegorz Urbanik. Zestawione zdjęcia pochodzą z eventu wyborczego Koalicji Obywatelskiej w 2018 r. Fot. EWR

Więcej na ten temat napiszemy w kolejnym wydaniu Wieści z Głowna i Strykowa.

13 komentarzy

 1. Od zawsze był 1 kierownik a później Prezes wodociągów, ale Burmistrz Janeczek to zmienił, wprowadził v-ce prezesa następnego kolegę z PO. Dlatego woda i ścieki są najdroższe w województwie. bo pensje i to niemałe trzeba płacić darmozjadom. Baleja wyciągnął dobre wnioski kolegę Janeczka pogonił. Ale Janeczek wrócił wraz z kolegami i mamy to co było. Pracownicy nie mają szans na podwyżki – to nie nauczyciele i nie mogą strajkować. Czy na 30 pracowników naprawdę potrzeba 2 darmozjadów???

 2. Władysław Marciniak

  PO czy PiS nie ma różnicy. Zawsze jest “teraz k…w my”. Tutaj dodatkowy smaczek. Wcześniej Andrzej Woźniak był dyrektorem u Marszałka i tylko przypadkowo koledzy z PO z Głownie i Zgierza dostawali tam posadki w UM ,ŁKA itp a teraz gdy wylecieli bo marszałek z PiS to….w ramach rewanżu trzeba zatrudnić Woźniaka. I tak karuzela trwa…..zawodowi działacze znający się na wszystkim. Bo teraz w U M, ŁKA, Krusie itp… fachowcy z PiS. I tak od wyborów do wyborów, kaska dla nas, dla ludu igrzyska. Wystarczyło pół roku a Burmistrz pokazuje, ze ważniejsi dla niego są układy a nie Miasto.

 3. Przy urnach powinniście ,, krzyczeć,, .Teraz już tylko się przglądać możecie .

 4. Czy to z PO czy z PiS jak ktoś jest u władzy to o swoich nie zapomina..Stanowisko musi się znaleźć i tyle w temacie.Żenada Panowie…

  • To prawda, nie mam wątpliwości, że przy wygranej kandydata PiS byłoby identyczne obsadzanie stanowisk swoimi. Niemniej pomarzyć o rzeczywiście niezależnym kandydacie, dobra rzecz. Tyle, że u nas trudno znaleźć kandydata na burmistrza, który nie ciągnąłby za sobą “ogonów” tylko selekcjonował do pracy specjalistów. Z resztą większe poparcie (i w małych społecznościach decydujące) zawsze mają ci z ogonami. Choćby z prostej przyczyna – poparcia przez rodziny i znajomych. W tej chwili taka grupa zwolenników PO jest z pewnością znaczącą liczebnie.

 5. Haha tu se walnie kielicha, tam se walnie, wyląduje na 4 łapy. Serio nie ma bardziej kompetentnych osób na takie funkcje? Czy na tym świecie “kolesiostwo” to już musi być norma?

 6. Nasz pan burmistrz ogarnia wszystko. Nie zapomni o nikim. Piąty bieg włączył, czy na wstecznym jedzie? Jak głosowaliście, tak macie. Przez pięć lat pan na włościach, alleluja!

 7. Ludzie z Głowna patrzcie kto Was reprezentuje. Bo to obłuda jest.😝

 8. Trzeba coś z tym z tym zrobić. Tak nie będzie. . Jeden jeździ na kosiarce a drugi nic nie robi.

 9. Kręcenie lodów. Jak jest kompetentny to znajdzie pracę gdzie indziej. A nie czekaj on nigdy nie pracował. Z zawodu dyrektor. Panie burmistrzu proszę szanować moje pieniądze

 10. Nie za swoje zatrudnia. To się nazywa kręcenie lodów. Jeszcze ze 20 zatrudnij. Jak jest kompetentny to znajdzie pracę. A nie czekaj nigdy nie pracował poza administracja

 11. Miałem coś napisać..ale żeś mnie Pan uprzedził.
  Panie burmistrzu …ehhh

 12. Rekonstrukcja stanowisk została już chyba zakończona. Stało się to co miało, a niektórzy przepowiedzieli już 7 tygodni temu (fakt, że nie był to trudna prognoza). Wiedza merytoryczna, a polityka to dwie różne sprawy. Nasz burmistrz niestety się z tego nie wyłamuje.
  Zapamiętałem ten dość zabawny wpis Gji przy nominacji prezesa MZWiK – https://lowiczanin.info/glowno-andrzej-wozniak-prezesem-mzwik-sp-z-o-o/

  5 marca 2019 at 23:22 · Reply
  Jego zastępcą będzie pewnie były vce burmistrz. Człek charyzmatyczny, z jajami i niezwykle zdrową wątrobą.