W rejonie skrzyżowania ulicy Łowickiej i Dworskiej trwa usuwanie awarii wodociągowej. Z tego powodu ul. Łowicka jest w tym miejscu nieprzejezdna. Jadąc od Bielawskiej można skręcić w Dworską, nie da się natomiast pojechac na wprost. 

Awaria wodociągowa. Fot. EWR

W nocy z 7 na 8 lutego pękła rura wodociągowa zasilająca w wodę tę część miasta. Aktualnie wody nie ma na ul. Łowickiej od Bielawskiej do Rynkowskiego, na ul. Rynkowskiego, Młynarskiej, Wąskiej, Morskiej i Dworskiej.
Także w innych obszarach centrum, np. na Swobodzie i Piątkowskiej, rano można było zaobserwować zmniejszone ciśnienie wody w sieci.

Jak dowiedzieliśmy się od obecnego na miejscu awarii prezesa MZWiK sp.z o.o. Jerzego Olejniczaka, usuwanie awarii może potrwać do godzin popołudniowych.

Awaria wodociągowa. Fot. EWR
Awaria wodociągowa. Fot. EWR

9 komentarzy

 1. Powidoki

  Jeśli macie taki czarny tydzień, to może w niedzielę nie będzie mszy 😂😎

 2. Przykro mi to czytać 🙁

 3. ofiara mafii ŁOWICKIEJ

  6.02 cenrum było pozbawione prądu, a za chwilkę odcięto mieszkańcom wodę. Współczuję.

 4. Aleksandra

  Ciągle coś z tą wodą…. Ach te wodociągi, fundują nam brudną wodę za którą słono karzą płacić!

  • Awarie się zdarzają, a woda jest o wiele lepsza niż np. w Łodzi. “karzą”?

  • Ciekawe w jakim stanie jest wodociąg pod Łowicką. Całkiem niedawno była duża awaria przy kościele. Być może to jakiś bardzo stary rurociąg, który należałoby wymienić w większym fragmencie? Tymczasem będzie kolejna asfaltowa nierówność na nawierzchni.
   Awaria faktycznie trudna do usunięcia, bo ekipa jeszcze działa (choć chyba kończy).
   Co do wody, to jakość wydaje się dobra. Szkoda, że MZWiK nie publikuje szczegółowych wyników badań, a tylko oficjalne potwierdzenie, że jest ok.

   • Do ……. – Te wyniki widziałem, ale dotyczą one tylko jednej analizy w ciągu roku (z połowy listopada) i to tylko z punktu podawania wody (wykonane przez firmę EkoSerwis) Z tego zaś dokumentu http://mzwikglowno.pl/wp-content/uploads/2019/02/KMBT_215_01192.pdf wynika, że są też analizy wody z punktów czerpalnych (ale także z punktu podawania wody) wykonane przez laboratorium PSSE. Tych wyników nie ma dostępnych. Także zakres analiz powinien być większy. Nie ma np. wyników żelaza i glinu co jest obowiązkowe wg rozp. Min. Zdr. dot. wody pitnej.

   • Udało mi się znaleźć jeszcze trochę załączników na stronie MZWiK http://mzwikglowno.pl/index.php/cos/ ale tutaj też za 2018 znajdują się wyniki tylko jednej analizy (co ciekawe tym razem z 3 punktów poboru). Tymczasem z dostępnych załączników wynika, że tych serii badań (po 3 analizy) było przynajmniej jeszcze 5. Tak czy tak, wyników powinno być więcej. Zastanawiam się czy sposób informowania konsumentów o jakości wody jest u nas zgodny z Rozp. Min. Zdrowia z 2017 (poz 2294). Zerknę sobie przy okazji.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.