W Zespole Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie trwają przygotowania do otwarcia wystawy pt. “Fotograficzna podróż ulicami Głowna. Zatrzymane w kadrze”. Można jeszcze włączyć się w jej przygotowanie, przekazując organizatorom archiwalne zdjęcia z miasta.

Liceum Ogólnokształcące w ZSL-G organizuje wystawę wspólnie z głowieńskim Stowarzyszeniem “Senior” z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Od wiosny, kiedy współpraca została ogłoszona i w szkole zaczęto gromadzić stare fotografie, zebrano ich już około 800, z których na wystawie zostania pokazanych blisko 500.

Oryginalne zdjęcia, często o bardzo niewielkich formatach, skanowano, by publicznie pokazać je na wydrukach, niekiedy powiększone i w miarę możliwości zrekonstruowane. Dyrektor ZSL-G Anna Lewandowska jest bardzo zadowolona z odzewu, z jakim inicjatywa pokazania dawnego Głowna spotkała się w lokalnym środowisku.

Do jej gabinetu trafiły niezwykłe pamiątki minionych czasów i portrety ludzi, którzy w wielu przypadkach już odeszli..
Jakkolwiek cennych fotografii jest wiele, dyrektor ZSL-G informuje, że jeszcze przez tydzień (a najlepiej jak najszybciej) można coś na wystawę przynieść. Zatem, jeśli ktoś jeszcze posiada w domu zdjęcia dawnego Głowna i chciałby się nimi podzielić, proszony jest o kontakt z placówką (tel. 42 719-07-80) i/lub przyniesienie zdjęć osobiście do jej sekretariatu (ul. Kościuszki 10).

Wystawa “Fotograficzna podróż ulicami Głowna. Zatrzymane w kadrze” zostanie w ZSL-G otwarta 17 października. Od tego dnia, do 21 listopada włącznie, będzie można ją oglądać w każdą środę po południu w godz. 15.00 -18.00. Będzie także istniała możliwość obejrzenia wystawy przed południem, w godzinach pracy szkoły.
Zdjęcia zostaną wyeksponowane na korytarzu oraz w jednej sali, wyłączonej na ten czas z zajęć.
Grupy zorganizowane proszone będą o wcześniejszy kontakt telefoniczny z organizatorem (numer podany wcześniej).

Fot. EWR

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.