Punktualnie o godzinie 9.00 rozpoczął się czwarty dzień egzaminacyjnych zmagań maturzystów. Dziś (9 maja) przed absolwentami głowieńskich szkół pisemny egzamin z matematyki oraz ustne z języków.

Jak udało się nam ustalić, dzisiejsze egzaminy rozpoczęły się bez przeszkód oraz porannych wiadomości o podłożeniu ładunków wybuchowych we wszystkich placówkach ponadgimnazjalnych na terenie naszego miasta.
– Przez całą noc patrol policyjny obserwował szkołę i ponownie dołożyliśmy wszelkich starań, by zabezpieczyć budynek. O poranku nie czekała na nas jednak niepokojąca wiadomość i oby tak już zostało – powiedziała nam Elżbieta Kołodziej, dyrektor ZS nr 1 w Głownie.

Z informacji udzielonych nam przez Rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu wynika, że funkcjonariusze nie będą udzielać mediom szczegółowych informacji w sprawie ewentualnych alarmów bombowych.

– Nie chcemy niepotrzebnie podsycać emocji w i tak stresującym dla maturzystów czasie – powiedziano nam.

Dziś maturzyści zmagają się z pisemnym egzaminem z matematyki na poziomie rozszerzonym. W ZSLG w Głownie odbywają się dodatkowo ustne egzaminy z języka polskiego, zaś w ZS nr 1 – z języka angielskiego.

2 komentarze

  1. Z bombami też nie pykło.

  2. Zainteresowany

    Połamania piór życzę! 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.