Na dziś i jutro (24 i 25 kwietnia) w dwóch powiatowych placówkach oświatowych na terenie Głowna wyznaczono termin rad klasyfikacyjnych służących końcowej klasyfikacji tegorocznych maturzystów.

Termin rad został wyznaczony przez dyrektorów Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych oraz Zespołu Szkół Nr 1. W obydwu placówkach trwa strajk nauczycieli, a o tym, czy na radach zbierze się wymagane do przeprowadzenia klasyfikacji kworum, zdecydują komitety strajkowe.

Wczoraj, 23 kwietnia, decyzję o klasyfikacji uczniów w czasie trwającego strajku podjął Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy, reprezentujący strajkujących nauczycieli, którzy nie należą do związków zawodowych.
Wczorajszy komunikat Związku Nauczycielstwa Polskiego, opublikowany na stronie internetowej głosi natomiast, że decyzja o klasyfikacji należy do rad pedagogicznych. 

Póki co, pracownicy oświaty oczekują jednak na wynik spotkania przedstawicieli ognisk ZNP z poszczególnych placówek edukacyjnych, które rozpoczęło się w Głownie dziś, 24 kwietnia, o godzinie 12.00. 

Rady klasyfikacyjne wyznaczono z kolei w ZS nr 1 dziś na godzinę 15.00, zaś w ZSLG na jutro o godzinie 9.00.W praktyce, dopiero kiedy do nich dojdzie będzie wiadomo czy zebrało się kworum konieczne do przeprowadzenia klasyfikacji.

AKTUALIZACJA 25 kwietnia: Na wczorajszej radzie klasyfikacyjnej w ZS nr 1 w Głownie nie zebrało się kworum i klasyfikacji nie przeprowadzono. Termin nowej rady wyznaczono na dziś na godz. 10.00.  

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.