Nadal, do 13 czerwca, nie doszło do podpisania porozumienia trójstronnego między burmistrzem Głowna a obecnym właścicielem szpitala oraz inwestorem, zainteresowanym jego zakupem.

Na przeszkodzie znów stanęły kwestie formalne, istotne dla zabezpieczenia interesów miasta.

Z informacji uzyskanych przez nas w Urzędzie Miejskim wynika, iż do podpisania porozumienia w terminie 7 czerwca, na który liczył burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek, nie doszło, ponieważ w dokumentach zabrakło oryginału operatu finansowego nieruchomości, zaproponowanej przez kanclerz WSIiU w Łodzi Anielę Bednarek (obecnego właściciela szpitala) jako zabezpieczenie hipoteczne ponad dwumilionowych wierzytelności na rzecz miasta. Chodzi tu o działkę w Bydgoszczy.

Do 11 czerwca do urzędu złożony został oryginał operatu, który jest obecnie poddawany wnikliwej analizie przez reprezentującą miasto w tej sprawie kancelarię prawną. Grzegorz Janeczek liczy, że po dopełnieniu wszelkich formalności, porozumienie zostanie podpisane w najszybszym możliwym terminie.

Trzecim, obok burmistrza i kanclerz WSIiU, sygnatariuszem porozumienia ma być Grupa Zdrowie, czyli inwestor, zamierzający nabyć szpital w Głownie, zarządzający nim już od października 2017 r.

4 komentarze

  1. Mąż na godziny

    W korycie jest pustka ,a ciągle mało TYM PRZY KORYCIE………….

  2. Kierownik strzelania

    “Kropka”, to jaja, a nie bigos.

  3. Normalnie jaja!!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.