Wszystkie głowieńskie szkoły i przedszkola, a także placówki na terenie gm. Głowno, dołączyły do ogólnopolskiej akcji “Rekord dla Niepodległej”. Dziś, 9 listopada, o symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie zaśpiewali hymn Polski. Nie zabrakło patriotycznych uniesień i jubileuszowych wzruszeń!

Miejskie Przedszkole Nr 3 w Głownie. fot. ljs

Do akcji włączyło się także Miejskie Przedszkole nr 3 w Głownie, gdzie w ramach niepodległościowego wydarzenia, obok śpiewania hymnu, zaplanowano także pokaz mody patriotycznej. 

Podobnie, jak w innych placówkach, w Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Głownie punktualnie o 11.11 wybrzmiał “Mazurek Dąbrowskiego”. Wykonali go chóralnie uczniowie wszystkich klas oraz nauczyciele.

SP nr 1 w Głownie. fot AW

Tuż po oficjalnym występie chętnie wzięli udział w patriotycznym quizie. Dzieci z łatwością odpowiadały na pytania o symbole Polski, okoliczności odzyskania niepodległości oraz o to po czym można poznać Polaka.

SP nr 1 w Głownie. fot. AW

Podobne miały miejsce również w innych głowieńskich szkołach podstawowych.

– Dziś 11.11 śpiewaliśmy hymn Polski, jednak uroczystości niepodległościowe trwają w naszej szkole przez cały tydzień. Były przedstawienia, zajęcia plastyczne nawiązujące do tematyki patriotyzmu, gdy planszowe, a nawet bieg niepodległościowy – powiedziała nam dyrektor SP nr 3 w Głownie, Anna Zielińska.

Wspólnym odśpiewaniem hymnu o godzinie 11.11 oraz odświętnym polonezem uczcili Święto Niepodległości uczniowie Gimnazjum Miejskiego. Tradycyjny taniec zatańczyli oni w uroczystych strojach, nawiązujących kolorystycznie do barw narodowych.

Gimnazjum Miejskie – nadesłane przez szkołę
Gimnazjum Miejskie – nadesłane przez szkołę
Gimnazjum Miejskie – nadesłane przez szkołę

“Rekord dla Niepodległej” bito także w Zespole Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie, gdzie po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego, na szkolnym dziedzińcu zasadzono drzewko wolności, o czym piszemy odrębnie. Hymn śpiewali wszyscy obecni dziś w szkole uczniowie i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego oraz Sportowego Gimnazjum.

“Mazurek Dąbrowskiego” w ramach ogólnopolskiej akcji został także odśpiewany w Zespole Szkół nr 1 im. Prof. R. A. Cebertowicza w Głowne, jak również we wszystkich trzech gminnych zespołach szkolno-przedszkolnych w: Lubiankowie, Popowie Głowieńskim i Mąkolicach.

Poniżej zdjęcia z akcji w różnych placówkach oświatowych:

Miejskie Przedszkole nr 3 w Głownie. fot. ljs

Miejskie Przedszkole nr 3 w Głownie. fot. ljs

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lubiankowie. Fot – nadesłane przez szkołę.
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lubiankowie. Fot – nadesłane przez szkołę.
ZSLG w Głownie. Fot. EWR

 

ZSLG w Głownie. Fot. EWR
ZSLG w Głownie. Fot. EWR
Zespół Szkół w Popowie Głowieński. Fot. nadesłane przez szkołę.

Zespół Szkół w Popowie Głowieńskim. Fot. nadesłane przez szkołę.

1 komentarz

  1. BRAWO POPÓW!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.