Już jutro (12 kwietnia) w wielu polskich miastach będzie miała miejsce Ekstremalna Droga Krzyżowa. Niecodzienne duchowe wyzwanie podejmą również wierni z parafii w naszym regionie.

Przypomnijmy, że Ekstremalna Droga Krzyżowa jest rodzajem szczególnej modlitwy w czasie pieszej wędrówki. To okazja do wyciszenia i wielkopostnej refleksji nad istotą życia oraz znaczeniem śmierci, jednak wymaga pokonania długich dystansów w ciszy i samotności.

W tym roku do wyboru wiernych pozostają trzy trasy o długości 31, 40 oraz 50 kilometrów. Pierwsze z nich (trasa zielona – św. Barbary i żółta – św. Maksymiliana) wiodą przez Wyskoki, Kalinów, Dmosin, Kamień, Ząbki i Piaski Rudnickie. Podążający najdłuższym szlakiem (niebieskim, św. Jakuba) podczas duchowej wędrówki będą mijali m.in. Kamień, Domaniewice, Stanisławów, Waliszew, Mąkolice i Bronisławów.

Uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która miała miejsce w zeszłym roku

Jak udało się nam ustalić, najwięcej chętnych w tym roku wybierze trasę niebieską, czyli najdłuższą.

– Mamy ok. 70 zgłoszeń, więc wiele wskazuje na to, że w nocnej modlitwie weźmie udział więcej osób niż w zeszłym roku. Ta forma modlitwy cieszy się sporym zainteresowaniem – powiedział nam ks. Zbigniew Kielan z parafii św. Jakuba w Głownie.

Uczestnicy tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w drogę wyruszą po mszy świętej wieczornej o godzinie 18.00 spod kościoła św. Jakuba w Głownie. Aż do tego momentu możliwe będą zapisy osób, które jeszcze nie zdecydowały się na podjęcie wyzwania.

Tym, którzy z różnych względów nie mogą wziąć udziału w ekstremalnej modlitwie, a chcieliby uczestniczyć w drodze krzyżowej przypominamy, że w parafii św. Jakuba nabożeństwo to będzie się odbywać jutro o godzinie 16.30 oraz 19.00 (opcja dla niespieszących – również w ciemności).
W nocy z piątku na sobotę, od godziny 21.oo do porannej mszy św., w kościele przewidziane jest nocne czuwanie modlitewne – także w intencji uczestników EDK.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.