Zakupiona w czerwcu miejska równiarka w drugiej połowie września wyjechała na drogi, by poprawić stan gruntówek.

Dziś równiarka pracowała m.in. w ul. 11-go Listopada.
Teraz, do końca października Miejski Zakład Komunalny zbiera zgłoszenia od mieszkańców Głowna dotyczące zapotrzebowania na wyrównywanie dróg gruntowych. Prace będą realizowane w słoneczne dni listopada.

Zgłaszać drogi można telefonicznie (42 719 10 35) lub mailowo na adres: biuro@mzk.glowno.pl.

Równiarka. Fot. EWR

5 komentarzy

 1. W UM zapewniano, że pracownicy magistratu na bieżąco monitorują stan dróg w mieście. Teraz zgłaszać trzeba.

 2. Przy okazji, Nowy Łowiczanin ostatnio podawał, że od początku października będzie skierowany na kurs pierwszy kierowca równiarki. wygląda na to, że nie było to prawdą skoro takowy już jest?

  • Elżbieta Woldan-Romanowicz

   Do czasu przeszkolenia własnego kierowcy, zewnętrzny kierowca z uprawnieniami ma świadczyć tę usługę na rzecz MZK.

   • Dziękuję za informację. Czyli jednak informacja była poprawna.
    Natomiast nie świadczy to z pewnością dobrze o MZK, że główna inwestycja sprzętowa, którą zaczęto w zeszłym roku i sfinalizowano w czerwcu nie była przemyślana w taki sposób, aby wcześniej mieć już przeszkolonego pracownika. Finalnie z pewnością kosztowało to drożej, nie mówiąc o tym, że okres gwarancji upływał, a równiarka stała.

 3. Trochę to żałosne, że miasto kupuje drogą równiarkę, a nawet nie wie gdzie są konieczne naprawy. Chyba w mieście/MZK jest ktoś odpowiedzialny za stan dróg i powinien wiedzieć gdzie są bardziej, a gdzie mniej, pilne naprawy. Teraz wszyscy by chcieli siedzieć przy komputerze i załatwiać sprawy zdalnie, a ruszyć się i sprawdzić stan faktyczny w terenie nie ma kto.
  Wiadomo, że naprawy powinny być prowadzone poczynając od najbardziej zniszczonych dróg, a zgłaszający będą wnioskować o naprawy w swojej okolicy.