Znane są już wyniki wyborów w komisjach obwodowych na terenie Głowna, gminy Głowno i gminy Stryków.

To już pewne: w Głownie większość wyborców głosowała na Prawo i Sprawiedliwość. Łącznie takiego wyboru dokonało 2733 osób, co daje wynik 40,44%. Mniej głosów otrzymała Koalicja Obywatelska, która ostatecznie uplasowała się na drugiej pozycji z rezultatem 27,64% (1868 osób).

Na niższej pozycji znalazły się: Sojusz Lewicy Demokratycznej – 16,29% (1101 osób), PSL – 7,66% (518) oraz Konfederacja Wolność i Niepodległość – 5,76% (389 osób). Najmniej głosów otrzymał komitet koalicyjny Bezpartyjni i Samorządowcy, na który zagłosowało149 osób. Daje to rezultat na poziomie 2,20%. Swój głos we wczorajszych wyborach oddało 6758 mieszkańców Głowna.

W wyborach do Senatu największym poparciem cieszył się wśród głownian Maciej Łuczak z PiS – oddano na tę kandydaturę 2740 głosów (41,01%). Nieco mniej głosów, bo 2735 otrzymał Krzysztof Habura z KO, co daje rezultat na poziomie 40,93%. Najmniej głosów oddano na Jakuba Filipowicza (Bezpartyjni Samorządowcy). Jego wynik to 18,06% (1207 osób).

   

Wiemy już jak głosowali mieszkańcy gminy Głowno. Według danych PKW w tym miejscu zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość – na wspomniany komitet zagłosowało 1399 osób, co daje wynik 62,40% i znaczącą przewagę nad innymi partiami. Na drugim miejscu uplasował się PSL z rezultatem 13,96%. Głos na tę partię oddało 313 uprawnionych. Jeszcze mniej, bo 219 mieszkańców gminy wybrało Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej – 9,77%. Najmniej głosów otrzymały: Koalicja Obywatelska – 8,16% (183 głosy), Konfederacja Wolność i Niepodległość – 4,55% (102 głosy) oraz Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy – 1,16% (26 głosów). Łącznie do urn poszło 2242 mieszkańców gminy.

Zdecydowaną większość głosów mieszkańców tej gminy w wyborach senackich również zdobył Maciej Łuczak z PiS. Na kandydata oddano1459 głosów, co procentowano daje wynik na poziomie 65,54%. Dużo mniej głosów otrzymali pozostali kandydaci: Krzysztof Habura z KO – 18,19% (405 osób) i Jakub Filipowicz – 16,26% (362 głosy).

W gminie Stryków PiS umocniło swoją pozycję. Czołowe miejsce tej partii jest tu znacznie silniejsze niż w poprzednich wyborach. 

Wyniki wyborów do Sejmu w układzie sił politycznych przedstawiają się tu następująco: PiS – 42,83% (2.806 głosów), KO- 22,28 % (1.460 głosów), SLD- 14,56% (954 głosy), PSL-10,97% (719 głosów), Konfederacja – 7,16% (719 głosów) oraz Bezpartyjni Samorządowcy-2,2% – 144 głosy. Podsumowano już również wyniki w poszczególnych obwodach. 

W wyborach do Senatu wiadomo już, że największą ilość głosów otrzymał Maciej Łuczak z PiS – 43,72%, kolejni byli: Krzysztof Habura z KO- 36,92% (2.396 głosów) oraz Jakub Filipowicz z Bezpartyjnych Samorządowców – 19,36 % (1.256 głosów).

25 komentarzy

 1. Nie chce mi się nawet czytać na kogo głosowaliście, ma być tak – wracam do kraju, ma być porządek i normalność – bez k brzóz, miesiączek, antków, bolków, kaczków i innych pajaców. Możecie się skupić na rozwoju kraju, zarabianiu pieniędzy, bogaceniu się, przyciąganiu inwestorów, rozpoczęciu produkcji czegoś sensownego, albo na promocji usług, np. dla korporacji czy cokolwiek przez co będziemy rozpoznawalni na świecie? Czy można polityka zamienić na pracownika państwowego i rozliczać go z osiągnięć? Na ch jakiekolwiek partie? Nie może być po prostu “człowiek odpowiedzialny za coś?” Zawód: polityk, i w ch wszystko na nasz koszt. Zapraszam do Azji: Korea, Japonia, Chiny, Taiwan. Gdyby w KOR, JAP, TAI mieli takich polityków i taki system jak w PL to by byli na poziomie Mongolii albo Uzbekistanu.

 2. Burmistrz został wybrany przez popierających PO i nie zgadzających się z polityką PIS-u. Ja na niego głosowałem, choć go nie lubię. Teraz czuję się oszukany bo poparł posła PIS. Mało mnie szlak nie trafił jak wyciągnąłem ze skrzynki ulotkę Janeczka z Matuszewski. Zlekceważył tych co go wybrali. Nie zasługuje na to stanowisko.

 3. Jeeeeesttt.SENAT NASZ.I co PIeSki???????

 4. tragedia—chłop na PiS —ludzie we łbach się roi a co z PSL to wasza partia,a potem drogi blokujecie,kartofli nie ma gdzie sprzedać itp. i itd. MASAKRA.Walczie o swoje ale wybierajcie swoich i od nich wymagajcie. teraz PiS niech Wam da…..chyba popalić.Dobrze Wam tak!!!!!!!!!!

 5. Zawsze jest tak,że intelektualne dno głosuje na sobie podobnych.Podam przykład jak emerytów zrobiono w balona odnośnie trzynastek dla emerytów. W ostatniej chwili zmniejszono wskaźnik waloryzacji z 3,24 na 2,86% i tej różnicy dali trzynastke,która nie wchodzi do podstawy .Natomiast waloryzacja emerytur powiększa coroczne podstawe , i przy procencie skladanym po kilku latach emeryci dużo stracą. Ponadto z trzynastki dodatkowo zabrano na składkę funduszu zdrowia co przyniosło zysk dla rządu a stratę dla emerytów. 500+ to już nie jest 500zlotych/brak waloryzacj/.za lat 4 będzie można kupić bochenek chleba za te pieniądze. Ludzie, zacznijcie wreszcie racjonalnie myśleć, nikt nikomu za darmo nie daje tylko mówi, że daje.

 6. Skoro większość mieszkańców Główna to stare tetryki to nie ma się co dziwić

 7. No cóż wychodzi na to że Ci co głosowali na tych co dają maja w dupie to że ich dzieci będą to potem oddawać. Nie ma nic za darmo. Głupota ludzka nie zna granic. Dobrze ze mieszkam w Łodzi gdzie więcej ludzi mądrych i inteligentnych.

 8. No i super
  Magia wont

 9. Zainteresowany

  Skoro nawet burmistrz Głowna z PO poparł pisowskiego kandydata, to nie ma co się dziwić wynikowi wyborów.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.