Zamieszczamy krótki film z informacją zastępcy ordynatora Oddziału Neonatologicznego Szpitala w Głownie odnośnie sytuacji z czwartku, kiedy to pijana matka urodziła tam pijane dziecko. 

Przypominamy, że komunikat prokuratury Okręgowej w tej sprawie głosi, że kobieta miała 4 promile alkoholu w organizmie, a jej nowo narodzony synek – 3 promile. Jednak zanim doszło do rozwiązania metodą cesarskiego cięcia, nic nie wskazywało na to, że pacjentka, która 16 listopada zgłosiła się na porodówkę, jest nietrzeźwa. 

Stan chłopca po narodzinach oceniono jako dobry, uzyskał on 9 na 10 punktów w skali Apgar, nie stwierdzono u niego najwcześniej zauważalnych cech płodowego zespołu poalkoholowego (FAS) – nie miał niedowagi ani małogłowia, natomiast ze względu na ryzyko powikłań, które mogły pojawić się w jakiś czas po porodzie, noworodka przewieziono do Łodzi, do placówki o wyższym stopniu referencyjności. Matkę, która po operacji pozostała w szpitalu w Głownie, dziś miała przesłuchać ją policja, ale lekarz nie wyraził na to zgody.    

Z ramienia szpitala w sprawie czwartkowego wydarzenia wypowiedziała się dziś dr Agata Burska, zastępca ordynatora Oddziału Neonatologicznego. “Obowiązujące procedury” wykonane u dziecka, o których mówi lekarz, oznaczały w tym przypadku badanie na zawartość alkoholu we krwi, które zlecono u noworodka po tym, jak okazało się, że alkohol w organizmie miała matka: 

 

2 komentarze

  1. Ciekawe, z jakiej wioski ona jest?

  2. Jack Daniels

    00:53 -> czy tam czasami za drzwiami nie kręci się sama zainteresowana Pani Violetta R.? 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.