Szesnaście kilkuosobowych partoli wzięło 12 listopada udział w IV grze miejskiej zorganizowanej przez ZHR w Głownie w ramach “Tygodnia Patriotycznego”.

IV_gra_miejska_w_Głownie
Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz

Tym razem uczestnicy zabawy przenieśli się w realia stanu wojennego, do którego nawiązywał tytuł gry “A nas WRON-a nie pokona!”.

Patrole liczące od 3 do 8 osób miały do wykonania wiele ciekawych zadań w punktach kontrolnych, wyznaczonych na terenie całego miasta. Przykładowo musieli budować czołg z kartonowych pudeł, rozpoznawać zdjęcia z epoki, odpowiadać na pytania, drukować ulotki, a także rzucać gumiakiem do makiety symbolizującej zomowca.

Miejsce I zajął patrol pod nazwą “Czarne Węże” w składzie Anna Sałuda, jej syn Fabian Vogel oraz Michał Świąder (kolega Fabiana z klasy). Obaj chłopcy są uczniami kl. IV Szkoły Podstawowej Nr 3 w Głownie, a w grze miejskiej wzięli udział po raz pierwszy. Miejsce II zajęli “Zawsze obecni” w składzie: Hubert Kałuża, Łukasz Kałuża, Mateusz Kałuża, Zofia Kaliszek, Olaf Kaliszek, Katarzyna Milczarek i Marika Traut.

Na miejscu III uplasowały się “Zające Hasające Po Łące” w składzie: Filip Szremski, Karol Kierus, Wiktor Florczak, Dominik Kaleta, Kajetan Kotyniak, Jan Redo, Michał Wroczyński, Klaudiusz Gajda. Ci zawodnicy są uczniami ZSLG w Głownie.

Dla laureatów przewidziano nagrody rzeczowe w postaci gier edukacyjnych i gadżetów Instytutu Pamięci Narodowej.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.