Niedawno nad zalewem Mrożyczka w Głownie można było zaobserwować pracę potężnych dźwigów, umieszczających w zbiorniku betonowe kotwy, będące elementami konstrukcyjnymi powstającego wyciągu do wakeboardingu.

Jarosław Wygoda na pomoście startowym. Fot. EWR

Prace na budowie wakeparku cały czas się toczą, a o ich zaawansowaniu mieliśmy okazją dziś, 5 czerwca, porozmawiać z Jarosławem Wygodą, prezesem firmy Neighbors, realizującej inwestycję. Powiedział nam, że właściwie przez inwestora spełnione zostało już wszystko to, czego oczekuje od niego firma, od której kupuje wyciąg. Wybudowano pomost startowy i umieszczono kotwy, do których będą przymocowane słupy. Reszta instalacji należy już do profesjonalistów.

Wakepark w Głownie będzie składał się z dwóch wyciągów – dużego sześciosłupowego o długości trasy tworzącej koło o obwodzie równym 800 m oraz mniejszego – dwusłupowego, który będzie miał długość około 170 m. Na lądzie będzie bar, domki campingowe, tor do skimbooardu i tor do pumptracka, siłownia plenerowa i plac zabaw.
Więcej o zaawansowaniu inwestycji napiszemy jutro w gazetowym wydaniu “Wieści z Głowna i Strykowa” oraz w e-wydaniu, a tymczasem publikujemy kilka zdjęć, udostępnionych nam przez Jarosława Wygodę:

Prace z dn. 25 maja. Fot. Jarosław Wygoda
Prace z 25 maja. Fot. Jarosław Wygoda
Pomost startowy. Fot. Jarosław Wygoda
Wiata. Fot. Jarosław Wygoda

17 komentarzy

 1. Oj Ci co piszą że społeczeństwu się nie przyda taka inwestycja są w dużym błędzie.
  Ludzie będą się zjeżdżać z połowy Polski żeby popływać.
  Sam nie mogę się doczekać aż wyciąg zostanie wykończony i będzie można śmigać.
  Rowerki wodne są passe

 2. A czy znajdzie się miejsce na życie w wodzie i na wodzie? Czy ryby będą wpuszczane plastikowe?
  Teren był ogólno dostępny a teraz co będzie?

 3. Robi się inwestycję z której będzie korzystać paru nowobogackich, a która odstraszy rodziny z dziećmi. Zaczną się narkotyki, alkohol, gwałty…Tego wam było trzeba????

 4. Uważam, że zdecydowana większość społeczeństwa wolałaby skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego niż z tego nowego nabytku. Rodziny z dziećmi, osoby młode, w średnim wieku, a nawet emeryci chętnie korzystali z rowerów wodnych. Ta nowa inwestycja z pewnością nie przyciągnie tylu zainteresowanych co możliwość spokojnej rekreacji na rowerach wodnych.

 5. Na razie budowa przebiega w taki sposób, że już jest rok opóźnienia. Miejmy nadzieję, że nie będzie dużo więcej.
  https://www.glowno.pl/3372,budowa-wakeparku-w-glownie-sfinalizowana.html

 6. A miało to być na naszej żwirowni k. Guźni 🙁

 7. Aleksandra

  Czy ktoś wie, kiedy w tym roku zostanie otworzona wypożyczalnia sprzętu wodnego? W ubiegłych latach cieszyła się ogromną popularnością wśród mieszkańców Glowna i przyjezdnych. Warto byłoby kontynuować tą tradycję.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.