Działający przy Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Głownie Chór “Słoneczny Krąg” obchodzi w tym roku 10-lecie powstania.

Okrągły jubileusz świętowano we wtorek 26 marca br. Tego dnia chór wystąpił w sali OSP w Głownie zaraz po zakończeniu obrad walnego zebrania sprawozdawczego Stowarzyszenia “Senior”, które również od lat wspiera artystyczną działalność rozśpiewanych emerytowanych oświatowców, pozyskując m.in. środki na warsztaty wokalne.

Chór na scenie w sali OSP. Fot. EWR

Zanim zabrzmiały pierwsze takty muzyki, o dziesięcioletniej historii zespołu i jego osiągnięciach opowiedział zebranym jeden z dwóch głosów męskich Jan Wieteska. Wspomniał o udziale w kolejnych edycjach organizowanego przez MOK Głowno przeglądu artystycznej twórczości seniorów Czar Jesieni, na którym “Słoneczny Krąg” raz zdobył nagrodę za miejsce I, raz za miejsce II, a ponadto – kilka wyróżnień. Co ważne, najcenniejsza w tym konkursie nagroda została przyznana “Słonecznemu Kręgowi” za przepiękny “Walc o Głownie”, grany na melodię walca nr 2 Dymitra Szostakowicza, do której słowa sławiące uroki miasta nad Mrogą napisała Henryka Wieteska.

Oprócz walca, chór, który opracował w sumie około stu utworów, 26 marca zaśpiewał jeszcze m.in. piosenki: “Zaśpiewaj słowiku”, “Przylecieli sokołowie”, “Zostań z nami melodio” czy “Był bal”.

Dziesięciolecie chóru postanowiła uczcić władze Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Głownie. Prezes oddziału Marzena Kowalska wraz z prezes honorową, a równocześnie obecną przewodniczącą sekcji emerytów i prezesem “Seniora” w jednej osobie Zofią Ogórek pospieszyły na scenę z gratulacjami i upominkami.
Następnie, gdy chór zszedł ze sceny na salę wjechał wspaniały tort ze z fontannami zimnych ogni. Dla członków “Słonecznego Kręgu” była to prawdziwa niespodzianka.

Jubileusz Chóru Słoneczny Krąg. Fot. EWR

Wiecej zdjęć – w galerii. 

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.