Za nami otwarcie parku linowego, który zgodnie z tradycją uruchomiono w Dniu Dziecka. Nasi czytelnicy jednak ciągle dopytują o moment otwarcia wypożyczalni sprzętu wodnego nad zalewem “Mrożyczka” w Głownie. Mamy dobre wieści!

Wiele wskazuje na to, że lubiana przez mieszkańców naszego miasta wypożyczalnia ruszy już jutro – 7 czerwca. Początkowo, otwarcie wspomnianego obiektu również planowano na 1 czerwca, jednak plany te pokrzyżował brak możliwości zapewnienia bezpieczeństwa osobom korzystającym.

Rowerki wodne w fantazyjnych kształtach cieszyły mieszkańców już w zeszłych sezonach

– Pod względem technicznym od dawna jesteśmy przygotowani. Sprzęt jest sprawny i tylko czeka, by służyć mieszkańcom. Wstrzymała nas jednak czasowa nieobecność ratownika, który zachorował, a bez zapewnienia wykwalifikowanej opieki nie mogliśmy uruchomić wypożyczalni. Dziś wiemy już, że uda się to w najbliższy piątek – powiedział nam Jacek Skwierczyński, dyrektor MZK w Głownie.

W zeszłym roku sporo osób korzystało z uroków głowieńskiego zalewu. Czy w tym roku będzie podobnie? – przekonamy się po 22 czerwca

Przypomnijmy, że początek sezonu kąpielowego nad zalewem “Mrożyczka” przewidziano na 22 czerwca.

4 komentarze

  1. Na taką wiadomość czekalam🙂 bardzo bardzo się cieszę 🙂 chętnie skorzystam z wypożyczalni rowerów 🙂

  2. Mnie interesuje gdzie podzial sie pan Emil Snużka ze swoją ekologiczną metodą oczyszczania zalewu ktora byla tak bardzo promowana przez niego. Siedzi cichutko,główke schowal i mysli ze wszyscy zapomnieli jego rady dla krytykujacych. Najlepsze z tego jest to ze sam ostatnio przyznal ze to lipa i nie da efektow. Panie Emilu nie wstyd panu ze zrobil pan z twarzy swojej wiadomo co? Wez kajak i recznie oczyszczaj jak taki eko jestes

    • Ja co prawda też mam wątpliwości co do skuteczności wspomnianej metody oczyszczania wody, niemniej będzie ona wdrażana w ramach budżetu obywatelskiego i wszyscy przekonamy się jakie będą efekty.

  3. Ciekawe jak będzie wyglądało docelowe zabezpieczenie toru wakeboard-owego przed ewentualnymi kolizjami z ciekawskimi użytkownikami sprzętu pływającego?
    A swoją drogą miasto mogłoby pomyśleć o nieco wcześniejszym otwarciu sezonu kąpielowego. W czerwcu ciepłe weekendy zdarzają się już często, a i chętnych do plażowania w weekendy sporo. Pewnie to kwestia kosztów, ale z uwagi na pogodę, to sensowniej mieć kąpielisko otwarte przez cały czerwiec niż w końcówce sierpnia czy we wrześniu.